Blog

Zewnętrzne parapety z kamienia naturalnego - dlaczego warto?

lapi
11.02.2020 3 min
Oceń ten post

Parapety z kamienia naturalnego to doskonały wybór jeśli chcesz podkreślić lub zaakcentować okno lub wzmocnić ramę okienną. Większość osób traktuje parapety jako element wystroju wnętrza, tymczasem parapety zewnętrzne wykonane z granitu, marmuru lub konglomeratu stają się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Parapety z kamieni naturalnych są bardzo wytrzymałe, wzmacniają całą ramę okienną i są materiałem długowiecznym.

Zewnętrzne parapety z kamienia naturalnego doskonale sprawdzają się przy projektach remontu starych budynków. Podczas takich prac często zachodzi konieczność wymiany starych drewnianych lub ceglanych parapetów. Parapety z kamienia naturalnego są docinane na wymiar i idealnie wpasowują się w miejsce starego parapetu. Taki parapet zapewni trwałość całej ramie okiennej na wiele lat. Z drugiej strony parapety z kamienia naturalnego doskonale pasują do współczesnego budownictwa lub do minimalistycznego stylu. Coraz większa liczba architektów wykorzystuje kamień naturalny jako materiał podczas projektowania zarówno domów, jak i powierzchni biurowych.

Jako Lapis Gold wiele razy mieliśmy przyjemność dostarczać nasze parapety, blaty oraz wiele innych elementów wykonanych z kamieni naturalnych w ręce klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. kamienie naturalne wykorzystywane są także ze względów ekologicznych, ponieważ odznaczają się niskim śladem węglowym.

W jaki sposób wybrać właściwy parapet?

Parapety zewnętrzne wystawione są na działanie wody oraz zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Muszą także mierzyć się ze zmianami temperatur oraz ciśnienia. Jeżeli interesuje cię wytrzymały produkt, który potrafi znieść nawet najgorsze warunki atmosferyczne, to zdecydowanie rozważ zakup parapetów z kamienia naturalnego.

Zewnętrzne parapety z kamienia naturalnego to doskonały wybór ponieważ:

  • nie odkształcają się oraz nie wyginają
  • wspierają i wzmacniają ramę okienną
  • nie wymagają dużego nakładu pracy w utrzymaniu

W zależności od tego jak planujesz zaprojektować dom od zewnątrz projektanci mogą zaproponować ci skorzystanie z różnych materiałów. Na przykład granit charakteryzuje się średnią zdolnością odbijania i jest bardzo twardym materiałem. Doskonale nadaje się do użycia w miejscach, które narażone są na silne wiatry, opady gradu czy spadające gałęzie. Z kolei marmur odznacza się wyższym wskaźnikiem odbijalności i ma o wiele bardziej zróżnicowane wzory. Zapytaj projektanta o najlepsze rozwiązanie dla swojego domu.

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Kamień naturalny występuje w naszych domach nie od dzisiaj Chętnie korzystamy z niego w różnych pomieszczeniach Decydujemy się na schody z kamienia, podłogi z kamienia, parapety kamienne czy granitowe zlewy i blaty Zanim zdecydujemy się na te popularne rozwiązania, warto sprawdzić sposoby...

Michał Brzozowski
21.10.2022 13 min

Jak wyczyścić parapet z kamienia?

Kamienny parapet to wspaniałe wykończenie wnęki okiennej Kamień naturalny idealnie sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Powierzchnię parapetu, niezależnie od jego usytuowania, często zdobią plamy i zabrudzenia Sprawdź, jak pielęgnować parapet kamienny i jak go porządnie...

Michał Brzozowski
20.10.2022 4 min

Czy można zamontować kamienny parapet nad grzejnikiem?

Parapet wewnętrzny z kamienia to doskonały wybór dla wielu osób Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, jak i w stylach klasycznych Są wytrzymałe, efektowne, mocne, solidne Niektórzy inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy kamienny parapet sprawdzi się nad grzejnikiem Latem...

Michał Brzozowski
05.10.2022 11 min