Blog

Zewnętrzne parapety z kamienia naturalnego - dlaczego warto?

lapi
11.02.2020 3 min
Oceń ten post

Parapety z kamienia naturalnego to doskonały wybór jeśli chcesz podkreślić lub zaakcentować okno lub wzmocnić ramę okienną. Większość osób traktuje parapety jako element wystroju wnętrza, tymczasem parapety zewnętrzne wykonane z granitu, marmuru lub konglomeratu stają się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Parapety z kamieni naturalnych są bardzo wytrzymałe, wzmacniają całą ramę okienną i są materiałem długowiecznym.

Zewnętrzne parapety z kamienia naturalnego doskonale sprawdzają się przy projektach remontu starych budynków. Podczas takich prac często zachodzi konieczność wymiany starych drewnianych lub ceglanych parapetów. Parapety z kamienia naturalnego są docinane na wymiar i idealnie wpasowują się w miejsce starego parapetu. Taki parapet zapewni trwałość całej ramie okiennej na wiele lat. Z drugiej strony parapety z kamienia naturalnego doskonale pasują do współczesnego budownictwa lub do minimalistycznego stylu. Coraz większa liczba architektów wykorzystuje kamień naturalny jako materiał podczas projektowania zarówno domów, jak i powierzchni biurowych.

Jako Lapis Gold wiele razy mieliśmy przyjemność dostarczać nasze parapety, blaty oraz wiele innych elementów wykonanych z kamieni naturalnych w ręce klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. kamienie naturalne wykorzystywane są także ze względów ekologicznych, ponieważ odznaczają się niskim śladem węglowym.

W jaki sposób wybrać właściwy parapet?

Parapety zewnętrzne wystawione są na działanie wody oraz zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Muszą także mierzyć się ze zmianami temperatur oraz ciśnienia. Jeżeli interesuje cię wytrzymały produkt, który potrafi znieść nawet najgorsze warunki atmosferyczne, to zdecydowanie rozważ zakup parapetów z kamienia naturalnego.

Zewnętrzne parapety z kamienia naturalnego to doskonały wybór ponieważ:

  • nie odkształcają się oraz nie wyginają
  • wspierają i wzmacniają ramę okienną
  • nie wymagają dużego nakładu pracy w utrzymaniu

W zależności od tego jak planujesz zaprojektować dom od zewnątrz projektanci mogą zaproponować ci skorzystanie z różnych materiałów. Na przykład granit charakteryzuje się średnią zdolnością odbijania i jest bardzo twardym materiałem. Doskonale nadaje się do użycia w miejscach, które narażone są na silne wiatry, opady gradu czy spadające gałęzie. Z kolei marmur odznacza się wyższym wskaźnikiem odbijalności i ma o wiele bardziej zróżnicowane wzory. Zapytaj projektanta o najlepsze rozwiązanie dla swojego domu.

Sprawdź ofertę:

  • parapety zewnętrzne

Polecane wpisy na blogu:

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min