Blog

Dlaczego parapety z marmuru są lepsze niż parapety drewniane?

lapi
18.11.2019 3 min
Oceń ten post

Marmur to kamień naturalny, który wykorzystywany jest w budownictwie od setek lat. Drugim jeszcze dłużej stosownym materiałem jest drewno. Obydwa materiały służą między innymi do produkcji parapetów. Wiele osób zastanawia się, który materiał jest lepszy. W przypadku parapetów, zdecydowanie lepszym materiałem jest marmur.

Parapety z marmuru doskonale wpasują się w każdy rodzaj wnętrza. Są ascetyczne, a zarazem eleganckie. Dostępnych jest wiele kolorów, a wszystkie parapety z marmuru są unikalne. Parapety z marmuru cieszą się popularnością nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także na ogromną wytrzymałość. Parapety z drewna pod tym względem nie mogą się równać z marmurowymi odpowiednikami. Głównym problemem związanym z oknami jest wilgoć. Z powodu jej występowania parapety z drewna o wiele szybciej się niszczą. Nawet pomimo corocznej impregnacji, nigdy nie przeżyją tyle, co parapety z marmuru.

Parapety z marmuru – raz a dobrze

Parapety z marmuru to dosłownie inwestycja na całe życie. Ich koszt jest nieporównywalnie wyższy od parapetów z drewna, ale dzięki niebywałej wytrzymałości nie będziesz musiał/a nigdy więcej martwić się o ich ponowny zakup. Naturalnie pod warunkiem, że nie przyjdzie Ci do głowy, aby zrobić generalny remont.

Większość drewnianych parapetów jest do siebie podobna. Niezależnie jaki rodzaj drewna wybierzesz, struktura drewnianych parapetów jest do siebie bardzo zbliżona. Naturalnie drewniany parapet możesz dowolnie pomalować, ale i tak nie będziesz w stanie wyróżnić go od innych. Tymczasem struktura każdej skały marmurowej jest inna i dlatego każdy pojedynczy parapet jest wyjątkowy. Dodatkowo na rynku (także w naszym sklepie) znajdziesz parapety z aglomarmuru, które są jeszcze bardziej wyjątkowe pod względem struktury. Zobacz naszą galerię kamienia, aby przekonać się jak może wyglądać Twój parapet. Przeczytaj także ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o parapetach z aglomarmuru.

Parapety z drewna mają jeszcze jedną wadę. Są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż parapety z marmuru. Przede wszystkim jeśli mówimy o uszkodzeniach związanych z wodą. Jeśli lubisz trzymać kwiatki na parapecie, to zdecydowanie odradzamy parapety z drewna. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się przelać kwiatki. Woda z substancjami rozpuszczonymi w ziemi może bardzo szybko zniszczyć drewniany parapet. O wiele lepszym rozwiązaniem są parapety z kamienia które są o wiele bardziej odporne na działanie wody.

Sprawdź ofertę:

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Kamień naturalny występuje w naszych domach nie od dzisiaj Chętnie korzystamy z niego w różnych pomieszczeniach Decydujemy się na schody z kamienia, podłogi z kamienia, parapety kamienne czy granitowe zlewy i blaty Zanim zdecydujemy się na te popularne rozwiązania, warto sprawdzić sposoby...

Michał Brzozowski
21.10.2022 13 min

Jak wyczyścić parapet z kamienia?

Kamienny parapet to wspaniałe wykończenie wnęki okiennej Kamień naturalny idealnie sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Powierzchnię parapetu, niezależnie od jego usytuowania, często zdobią plamy i zabrudzenia Sprawdź, jak pielęgnować parapet kamienny i jak go porządnie...

Michał Brzozowski
20.10.2022 4 min

Czy można zamontować kamienny parapet nad grzejnikiem?

Parapet wewnętrzny z kamienia to doskonały wybór dla wielu osób Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, jak i w stylach klasycznych Są wytrzymałe, efektowne, mocne, solidne Niektórzy inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy kamienny parapet sprawdzi się nad grzejnikiem Latem...

Michał Brzozowski
05.10.2022 11 min