Blog

Dlaczego parapety z marmuru są lepsze niż parapety drewniane?

lapi
18.11.2019 3 min
Oceń ten post

Marmur to kamień naturalny, który wykorzystywany jest w budownictwie od setek lat. Drugim jeszcze dłużej stosownym materiałem jest drewno. Obydwa materiały służą między innymi do produkcji parapetów. Wiele osób zastanawia się, który materiał jest lepszy. W przypadku parapetów, zdecydowanie lepszym materiałem jest marmur.

Parapety z marmuru doskonale wpasują się w każdy rodzaj wnętrza. Są ascetyczne, a zarazem eleganckie. Dostępnych jest wiele kolorów, a wszystkie parapety z marmuru są unikalne. Parapety z marmuru cieszą się popularnością nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także na ogromną wytrzymałość. Parapety z drewna pod tym względem nie mogą się równać z marmurowymi odpowiednikami. Głównym problemem związanym z oknami jest wilgoć. Z powodu jej występowania parapety z drewna o wiele szybciej się niszczą. Nawet pomimo corocznej impregnacji, nigdy nie przeżyją tyle, co parapety z marmuru.

Parapety z marmuru – raz a dobrze

Parapety z marmuru to dosłownie inwestycja na całe życie. Ich koszt jest nieporównywalnie wyższy od parapetów z drewna, ale dzięki niebywałej wytrzymałości nie będziesz musiał/a nigdy więcej martwić się o ich ponowny zakup. Naturalnie pod warunkiem, że nie przyjdzie Ci do głowy, aby zrobić generalny remont.

Większość drewnianych parapetów jest do siebie podobna. Niezależnie jaki rodzaj drewna wybierzesz, struktura drewnianych parapetów jest do siebie bardzo zbliżona. Naturalnie drewniany parapet możesz dowolnie pomalować, ale i tak nie będziesz w stanie wyróżnić go od innych. Tymczasem struktura każdej skały marmurowej jest inna i dlatego każdy pojedynczy parapet jest wyjątkowy. Dodatkowo na rynku (także w naszym sklepie) znajdziesz parapety z aglomarmuru, które są jeszcze bardziej wyjątkowe pod względem struktury. Zobacz naszą galerię kamienia, aby przekonać się jak może wyglądać Twój parapet. Przeczytaj także ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o parapetach z aglomarmuru.

Parapety z drewna mają jeszcze jedną wadę. Są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż parapety z marmuru. Przede wszystkim jeśli mówimy o uszkodzeniach związanych z wodą. Jeśli lubisz trzymać kwiatki na parapecie, to zdecydowanie odradzamy parapety z drewna. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się przelać kwiatki. Woda z substancjami rozpuszczonymi w ziemi może bardzo szybko zniszczyć drewniany parapet. O wiele lepszym rozwiązaniem są parapety z kamienia które są o wiele bardziej odporne na działanie wody.

Sprawdź ofertę:

Polecane wpisy na blogu:

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min