Blog

Parapety z aglomarmuru czy z konglomeratu?

lapi
23.10.2019 3 min
5/5 - (1 ocena)

Gdy wykańczamy dom lub mieszkanie musimy podjąć wiele decyzji dotyczących materiałów, z których będziemy korzystać. W przypadku parapetów, schodów lub na przykład blatów kuchennych najlepiej zdecydować się na kamień. To zdecydowanie najtrwalszy i bardzo estetyczny materiał.

Konkurencją dla kamienia naturalnego może być np. aglomarmur. Czym jest aglomarmur?

Aglomarmur to jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji parapetów. Zarówno parapetów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Aglomarmur to rodzaj syntetycznego konglomeratu. Składa się w 95 proc. z rozkruszonego marmuru oraz w 5 proc. z żywicy poliestrowej. Żywica pełni rolę spoiwa.

Aglomarmur cieszy się dobrą opinią wśród wielu budowlańców. Powszechnie uważany jest za lepszy odpowiednik marmuru. Materiał ten jest bardziej odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Dodatkowo na etapie produkcji można wykorzystać praktycznie dowolny pigment, dzięki czemu można uzyskać wiele różnych odcieni.

Parapety z aglomarmuru czy z konglomeratu?

Parapety produkowane z konglomeratu i aglomarmuru to produkty, które cechuje wysoka jakość. Konglomeraty w odróżnieniu od aglomarmuru mogą być produkowane z innych kamieni, takich jak wapień lub granit.

Dodatkowo konglomerat złożony jest z kruszywa marmurowego o znacznie większych ziarnach niż te zawarte w aglomarmurach.

Ponieważ kamienie naturalne stanowią główny składnik aglomarmuru i konglomeratu, to one decydują o tym, jakimi parametrami technicznymi będę odznaczać się wykonane z nich produkty. A to z kolei sprawia, że kupując parapet z aglomarmuru lub konglomeratu nie musimy martwić się o jego wytrzymałość.

Dodatkowo zastosowanie specjalnej żywicy jako spoiwa sprawia, że parapety z konglomeratu oraz aglomarmuru mogą być produkowane w różnych grubościach oraz dużych rozmiarach.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na parapety z aglomarmuru czy też konglomeratu, możemy być spokojni. Oba rodzaje materiałów gwarantują wyprodukowanie estetycznych i eleganckich produktów.

Jeżeli szukasz idealnego parapetu do swojego domu lub mieszkania, to zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora. W kilku krokach stworzysz swój wymarzony parapet, a my dostarczymy go do Ciebie za darmo. Niezależnie od tego, w jakim miejscu w Polsce mieszkasz.

Polecane artykuły na blogu:

Sprawdź naszą ofertę i zamów swój parapet już dziś.

sklep z parapetami

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Kamień naturalny występuje w naszych domach nie od dzisiaj Chętnie korzystamy z niego w różnych pomieszczeniach Decydujemy się na schody z kamienia, podłogi z kamienia, parapety kamienne czy granitowe zlewy i blaty Zanim zdecydujemy się na te popularne rozwiązania, warto sprawdzić sposoby...

Michał Brzozowski
21.10.2022 13 min

Jak wyczyścić parapet z kamienia?

Kamienny parapet to wspaniałe wykończenie wnęki okiennej Kamień naturalny idealnie sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Powierzchnię parapetu, niezależnie od jego usytuowania, często zdobią plamy i zabrudzenia Sprawdź, jak pielęgnować parapet kamienny i jak go porządnie...

Michał Brzozowski
20.10.2022 4 min

Czy można zamontować kamienny parapet nad grzejnikiem?

Parapet wewnętrzny z kamienia to doskonały wybór dla wielu osób Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, jak i w stylach klasycznych Są wytrzymałe, efektowne, mocne, solidne Niektórzy inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy kamienny parapet sprawdzi się nad grzejnikiem Latem...

Michał Brzozowski
05.10.2022 11 min