Blog

Parapety z aglomarmuru czy z konglomeratu?

lapi
23.10.2019 3 min
5/5 - (1 ocena)

Gdy wykańczamy dom lub mieszkanie musimy podjąć wiele decyzji dotyczących materiałów, z których będziemy korzystać. W przypadku parapetów, schodów lub na przykład blatów kuchennych najlepiej zdecydować się na kamień. To zdecydowanie najtrwalszy i bardzo estetyczny materiał.

Konkurencją dla kamienia naturalnego może być np. aglomarmur. Czym jest aglomarmur?

Aglomarmur to jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji parapetów. Zarówno parapetów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Aglomarmur to rodzaj syntetycznego konglomeratu. Składa się w 95 proc. z rozkruszonego marmuru oraz w 5 proc. z żywicy poliestrowej. Żywica pełni rolę spoiwa.

Aglomarmur cieszy się dobrą opinią wśród wielu budowlańców. Powszechnie uważany jest za lepszy odpowiednik marmuru. Materiał ten jest bardziej odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Dodatkowo na etapie produkcji można wykorzystać praktycznie dowolny pigment, dzięki czemu można uzyskać wiele różnych odcieni.

Parapety z aglomarmuru czy z konglomeratu?

Parapety produkowane z konglomeratu i aglomarmuru to produkty, które cechuje wysoka jakość. Konglomeraty w odróżnieniu od aglomarmuru mogą być produkowane z innych kamieni, takich jak wapień lub granit.

Dodatkowo konglomerat złożony jest z kruszywa marmurowego o znacznie większych ziarnach niż te zawarte w aglomarmurach.

Ponieważ kamienie naturalne stanowią główny składnik aglomarmuru i konglomeratu, to one decydują o tym, jakimi parametrami technicznymi będę odznaczać się wykonane z nich produkty. A to z kolei sprawia, że kupując parapet z aglomarmuru lub konglomeratu nie musimy martwić się o jego wytrzymałość.

Dodatkowo zastosowanie specjalnej żywicy jako spoiwa sprawia, że parapety z konglomeratu oraz aglomarmuru mogą być produkowane w różnych grubościach oraz dużych rozmiarach.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na parapety z aglomarmuru czy też konglomeratu, możemy być spokojni. Oba rodzaje materiałów gwarantują wyprodukowanie estetycznych i eleganckich produktów.

Jeżeli szukasz idealnego parapetu do swojego domu lub mieszkania, to zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora. W kilku krokach stworzysz swój wymarzony parapet, a my dostarczymy go do Ciebie za darmo. Niezależnie od tego, w jakim miejscu w Polsce mieszkasz.

Polecane artykuły na blogu:

Sprawdź naszą ofertę i zamów swój parapet już dziś.

sklep z parapetami

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min