Blog

Parapety z aglomarmuru czy z konglomeratu?

lapi
23.10.2019 3 min
5/5 - (1 ocena)

Gdy wykańczamy dom lub mieszkanie musimy podjąć wiele decyzji dotyczących materiałów, z których będziemy korzystać. W przypadku parapetów, schodów lub na przykład blatów kuchennych najlepiej zdecydować się na kamień. To zdecydowanie najtrwalszy i bardzo estetyczny materiał.

Konkurencją dla kamienia naturalnego może być np. aglomarmur. Czym jest aglomarmur?

Aglomarmur to jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji parapetów. Zarówno parapetów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Aglomarmur to rodzaj syntetycznego konglomeratu. Składa się w 95 proc. z rozkruszonego marmuru oraz w 5 proc. z żywicy poliestrowej. Żywica pełni rolę spoiwa.

Aglomarmur cieszy się dobrą opinią wśród wielu budowlańców. Powszechnie uważany jest za lepszy odpowiednik marmuru. Materiał ten jest bardziej odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Dodatkowo na etapie produkcji można wykorzystać praktycznie dowolny pigment, dzięki czemu można uzyskać wiele różnych odcieni.

Parapety z aglomarmuru czy z konglomeratu?

Parapety produkowane z konglomeratu i aglomarmuru to produkty, które cechuje wysoka jakość. Konglomeraty w odróżnieniu od aglomarmuru mogą być produkowane z innych kamieni, takich jak wapień lub granit.

Dodatkowo konglomerat złożony jest z kruszywa marmurowego o znacznie większych ziarnach niż te zawarte w aglomarmurach.

Ponieważ kamienie naturalne stanowią główny składnik aglomarmuru i konglomeratu, to one decydują o tym, jakimi parametrami technicznymi będę odznaczać się wykonane z nich produkty. A to z kolei sprawia, że kupując parapet z aglomarmuru lub konglomeratu nie musimy martwić się o jego wytrzymałość.

Dodatkowo zastosowanie specjalnej żywicy jako spoiwa sprawia, że parapety z konglomeratu oraz aglomarmuru mogą być produkowane w różnych grubościach oraz dużych rozmiarach.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na parapety z aglomarmuru czy też konglomeratu, możemy być spokojni. Oba rodzaje materiałów gwarantują wyprodukowanie estetycznych i eleganckich produktów.

Jeżeli szukasz idealnego parapetu do swojego domu lub mieszkania, to zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora. W kilku krokach stworzysz swój wymarzony parapet, a my dostarczymy go do Ciebie za darmo. Niezależnie od tego, w jakim miejscu w Polsce mieszkasz.

Polecane artykuły na blogu:

Sprawdź naszą ofertę i zamów swój parapet już dziś.

sklep z parapetami

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jak dbać o parapety? Poradnik czyszczenia i konserwacji

Nowoczesne parapety na wymiar bardzo często powstają z kamienia naturalnego lub spieków czy konglomeratów Nie brakuje też przystępniejszych cenowo rozwiązań, takich jak parapety z drewna lub płyt MDF Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, każdy z nich będzie wymagał...

Double Digital
25.07.2024 7 min

Praktyczne zastosowania parapetów w małych przestrzeniach

Przestrzenie, w których mieszkamy na co dzień, stają się coraz mniejsze Jest to podyktowane często stylem życia, jak i względami ekonomicznymi Choć małe mieszkania i domy wymagają kreatywnego podejścia do zagospodarowania przestrzeni, to jednak mogą być naprawdę komfortowe W tej...

Double Digital
25.07.2024 7 min

Nowoczesne parapety: jakie są najnowsze trendy?

W nowoczesnych wnętrzach każdy detal ma znaczenie, a parapety wewnętrzne i zewnętrzne stają się nie tylko praktycznym elementem, ale również istotnym akcentem dekoracyjnym Wybór odpowiednich materiałów może całkowicie zmienić charakter przestrzeni, dodając jej stylu i elegancji Coraz...

Double Digital
04.07.2024 7 min