X

CYBER MONDAY

-10%

Kod rabatowy: ESM10

TYLKO DZISIAJ

DARMOWA DOSTAWA

Gdy wykańczamy dom lub mieszkanie musimy podjąć wiele decyzji dotyczących materiałów, z których będziemy korzystać. W przypadku parapetów, schodów lub na przykład blatów kuchennych najlepiej zdecydować się na kamień. To zdecydowanie najtrwalszy i bardzo estetyczny materiał.

Konkurencją dla kamienia naturalnego może być np. aglomarmur. Czym jest aglomarmur?

Aglomarmur to jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji parapetów. Zarówno parapetów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Aglomarmur to rodzaj syntetycznego konglomeratu. Składa się w 95 proc. z rozkruszonego marmuru oraz w 5 proc. z żywicy poliestrowej. Żywica pełni rolę spoiwa.

Aglomarmur cieszy się dobrą opinią wśród wielu budowlańców. Powszechnie uważany jest za lepszy odpowiednik marmuru. Materiał ten jest bardziej odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Dodatkowo na etapie produkcji można wykorzystać praktycznie dowolny pigment, dzięki czemu można uzyskać wiele różnych odcieni.

Parapety z aglomarmuru czy z konglomeratu?

Parapety produkowane z konglomeratu i aglomarmuru to produkty, które cechuje wysoka jakość. Konglomeraty w odróżnieniu od aglomarmuru mogą być produkowane z innych kamieni, takich jak wapień lub granit.

Dodatkowo konglomerat złożony jest z kruszywa marmurowego o znacznie większych ziarnach niż te zawarte w aglomarmurach.

Ponieważ kamienie naturalne stanowią główny składnik aglomarmuru i konglomeratu, to one decydują o tym, jakimi parametrami technicznymi będę odznaczać się wykonane z nich produkty. A to z kolei sprawia, że kupując parapet z aglomarmuru lub konglomeratu nie musimy martwić się o jego wytrzymałość.

Dodatkowo zastosowanie specjalnej żywicy jako spoiwa sprawia, że parapety z konglomeratu oraz aglomarmuru mogą być produkowane w różnych grubościach oraz dużych rozmiarach.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na parapety z aglomarmuru czy też konglomeratu, możemy być spokojni. Oba rodzaje materiałów gwarantują wyprodukowanie estetycznych i eleganckich produktów.

Jeżeli szukasz idealnego parapetu do swojego domu lub mieszkania, to zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora. W kilku krokach stworzysz swój wymarzony parapet, a my dostarczymy go do Ciebie za darmo. Niezależnie od tego, w jakim miejscu w Polsce mieszkasz.

Z jakiego materiału są najlepsze parapety wewnętrzne? Szczegóły dostępne na naszym blogu.

Sprawdź naszą ofertę i zamów swój parapet już dziś.

sklep z parapetami