Blog

Granit - dlaczego warto wybrać go na parapet?

Michał Brzozowski
31.08.2022 5 min
Oceń ten post

Nie jest zaskoczeniem, że kończąc aranżację mieszkania, spotykasz się z wieloma materiałami, które można wykorzystać w Twoim domu. Jeśli stoisz przed wyborem materiału na parapety, to z pewnością zastanawiasz się, co wybrać. Jedną z ciekawych propozycji są parapety z kamienia naturalnego. Bardzo często wykorzystuje się płytki granitowe zdobione niezliczoną liczbą różnych wzorów. Sprawdź, czym się wyróżniają i jakie cechy ma granit.

Kamienny parapet – pomysł na aranżację

Schody, czy płytki łazienkowe z marmuru czy kamienia naturalnego to powszechnie spotykane rozwiązanie. Coraz częściej kamień naturalny pojawia się także na parapetach w domu czy na zewnątrz. Takie zastosowanie kamienia sprawia, że dom nabiera innego charakteru. Musisz jednak wiedzieć, że cechy granitu przekładają się na jego funkcjonalność. Marmury i granity to ciekawe rozwiązanie dla Twojego domu, dlatego dobrze jest zapoznać się z cechami produktu. Masz już swój pomysl na parapet? Wiesz, jak chcesz, by wyglądał i z czego ma być zrobiony? Jeśli nie, to podpowiemy.

Jaki kamień naturalny na parapet?

Wygląd parapetów ma znaczenie. Dlatego ważne jest, na jaki materiał i produkty postawisz. Jeśli chcesz parapety z kamienia naturalnego, musisz dobrze wybrać rodzaj produktu. Zanim skorzystasz z usług hurtowni kamienia naturalnego pooglądaj ofertę, zapoznaj się z rodzajami i cechami kamienia. Wszystko po to, aby wyroby spełniły Twoje oczekiwania.

Granit na parapet zewnętrzny

W ofercie sklepów budowlanych i hurtowni kamienia naturalnego znajduje się wiele materiałów, które możesz wykorzystać. Ważne jest, aby sięgać po produkty wysokiej jakości. Musisz wiedzieć, że granit powszechnie jest wykorzystywany w budownictwie. Dlaczego? Ponieważ jest to materiał twardy i bardzo wytrzymały, co przekłada się na jego żywotność. Trwalsze są tylko kwarcyty, a podobną wytrzymałość wykazuje marmur czy konglomerat kwarcowy. Właśnie te cechy sprawiają, że granit doskonale sprawdzi się jako materiał na parapety zewnętrzne dla Twojego domu.

Parapet wewnętrzny a granit

Parapet wewnątrz pomieszczenia to bardzo ważny punkt pokoju. Dlatego dobrze jest, aby był on uzupełnieniem każdej aranżacji. Skoro blaty kuchenne można wykonywać z kamienia naturalnego, to dlaczego nie parapety? Czy parapet wewnątrz pokoju z takiego kamienia się sprawdzi? Musisz wiedzieć, że prawidłowy montaż, zabezpieczenie, ale także późniejsze konserwacja i zabezpieczenie sprawią, że granity będą służyć Ci przez długi czas.

Zalety granitowego parapetu

Atrakcyjne ceny granitu sprawiają, że płyty granitowe coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Sięganie po materiały z granitu ma jednak inne ważne cechy – jest to materiał wysoce wytrzymały. Dlatego doskonale sprawdzi się na schody, do łazienki, czy właśnie na parapety. Warto także zdać sobie sprawę z tego, że granity doskonale odnajdują się w różnych aranżacjach. Co to oznacza? Że ze spokojem klientom proponowane są płyty granitowe zarówno w przypadku nowych budynków, jak i tych starszych

Jak zaaranżować granit na parapecie?

Granit na parapecie to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w kuchni, jak i łazience. Jednak jest to świetny dodatek na schody, czy właśnie parapety. Właśnie z uwagi na tą powszechność i wysoką funkcjonalność jest to materiał godny zapoznania się.

Co musisz wiedzieć o granicie?

Jeśli zastanawiasz się, który kamień naturalny wybrać, musisz wiedzieć, że granit jest stosunkowo łatwy w pozyskaniu oraz obróbce. Właśnie dlatego jest to materiał nie drogi jak inne rodzaje kamienia, np. trawertyn czy marmur. Dzięki czemu płyty granitowe coraz częściej zastępują te z marmuru i stanowią dekorację naszych domów.

Podsumowanie

Każdy naturalny kamień dekoracyjny będzie wyróżniał się innymi cechami. Zanim wybierzesz kamienie naturalne musisz je poznać. Wszelkie pytania, np. o dostępność wzorów, należy zgłaszać zanim zostanie złożone zamówienie. Dodatki z kamieni naturalnych powszechnie występują w hurtowni granitu czy ogólnej hurtowni kamienia. Sprawdź, co znajduje się w ofercie i wybierz dodatki dla siebie.

Polecane artykuły na blogu:

Sprawdź ofertę:

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jak dbać o schody kamienne?

Decyzja o zakupie kamiennych schodów w dłuższej perspektywie jest niezwykle opłacalną inwestycją Zapewniają nie tylko funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale stanowią też element kształtujący wystrój wnętrza lub ogrodu Schody z kamienia są wytrzymałe i mają duże walory estetyczne...

Michał Brzozowski
19.05.2023 6 min

Jak zamontować parapet zewnętrzny?

Parapet zewnętrzny nie tylko zapobiega przeciekaniu wody opadowej pod obramowanie, ale również stanowi estetyczne wykończenie budynku Na wymianę tego elementu decydujemy się przy okazji montowania nowych okien lub podczas ocieplania domu Montaż parapetów zewnętrznych jest dość prosty,...

Michał Brzozowski
19.05.2023 10 min

Jaki parapet zewnętrzny wybrać? Poradnik

Parapet zewnętrzny to jeden z niezbędnych elementów każdego budynku Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie wody z zewnątrz okna i ochrona ścian przed zabrudzeniem Obecnie rynek materiałów budowlanych oferuje ogromny wybór parapetów, co z jednej strony jest dużym ułatwieniem, ale z...

Michał Brzozowski
17.05.2023 7 min