Nie jest zaskoczeniem, że kończąc aranżację mieszkania, spotykasz się z wieloma materiałami, które można wykorzystać w Twoim domu. Jeśli stoisz przed wyborem materiału na parapety, to z pewnością zastanawiasz się, co wybrać. Jedną z ciekawych propozycji są parapety z kamienia naturalnego. Bardzo często wykorzystuje się płytki granitowe zdobione niezliczoną liczbą różnych wzorów. Sprawdź, czym się wyróżniają i jakie cechy ma granit.

Spis treści

Kamienny parapet – pomysł na aranżację

Jaki kamień naturalny na parapet?

Granit na parapet zewnętrzny

Parapet wewnętrzny a granit

Zalety granitowego parapetu

Jak zaaranżować granit na parapecie?

Co musisz wiedzieć o granicie?

Podsumowanie

Kamienny parapet – pomysł na aranżację

Schody, czy płytki łazienkowe z marmuru czy kamienia naturalnego to powszechnie spotykane rozwiązanie. Coraz częściej kamień naturalny pojawia się także na parapetach w domu czy na zewnątrz. Takie zastosowanie kamienia sprawia, że dom nabiera innego charakteru. Musisz jednak wiedzieć, że cechy granitu przekładają się na jego funkcjonalność. Marmury i granity to ciekawe rozwiązanie dla Twojego domu, dlatego dobrze jest zapoznać się z cechami produktu.

Jaki kamień naturalny na parapet?

Wygląd parapetów ma znaczenie. Dlatego ważne jest, na jaki materiał i produkty postawisz. Jeśli chcesz parapety z kamienia naturalnego, musisz dobrze wybrać rodzaj produktu. Zanim skorzystasz z usług hurtowni kamienia naturalnego pooglądaj ofertę, zapoznaj się z rodzajami i cechami kamienia. Wszystko po to, aby wyroby spełniły Twoje oczekiwania.

Granit na parapet zewnętrzny

W ofercie sklepów budowlanych i hurtowni kamienia naturalnego znajduje się wiele materiałów, które możesz wykorzystać. Ważne jest, aby sięgać po produkty wysokiej jakości. Musisz wiedzieć, że granit powszechnie jest wykorzystywany w budownictwie. Dlaczego? Ponieważ jest to materiał twardy i bardzo wytrzymały, co przekłada się na jego żywotność. Trwalsze są tylko kwarcyty, a podobną wytrzymałość wykazuje marmur czy konglomerat kwarcowy. Właśnie te cechy sprawiają, że granit doskonale sprawdzi się jako materiał na parapety zewnętrzne dla Twojego domu.

Parapet wewnętrzny a granit

Parapet wewnątrz pomieszczenia to bardzo ważny punkt pokoju. Dlatego dobrze jest, aby był on uzupełnieniem każdej aranżacji. Skoro blaty kuchenne można wykonywać z kamienia naturalnego, to dlaczego nie parapety? Czy parapet wewnątrz pokoju z takiego kamienia się sprawdzi? Musisz wiedzieć, że prawidłowy montaż, zabezpieczenie, ale także późniejsze konserwacja i zabezpieczenie sprawią, że granity będą służyć Ci przez długi czas.

Zalety granitowego parapetu

Atrakcyjne ceny granitu sprawiają, że płyty granitowe coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Sięganie po materiały z granitu ma jednak inne ważne cechy – jest to materiał wysoce wytrzymały. Dlatego doskonale sprawdzi się na schody, do łazienki, czy właśnie na parapety. Warto także zdać sobie sprawę z tego, że granity doskonale odnajdują się w różnych aranżacjach. Co to oznacza? Że ze spokojem klientom proponowane są płyty granitowe zarówno w przypadku nowych budynków, jak i tych starszych

Jak zaaranżować granit na parapecie?

Granit na parapecie to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w kuchni, jak i łazience. Jednak jest to świetny dodatek na schody, czy właśnie parapety. Właśnie z uwagi na tą powszechność i wysoką funkcjonalność jest to materiał godny zapoznania się.

Co musisz wiedzieć o granicie?

Jeśli zastanawiasz się, który kamień naturalny wybrać, musisz wiedzieć, że granit jest stosunkowo łatwy w pozyskaniu oraz obróbce. Właśnie dlatego jest to materiał nie drogi jak inne rodzaje kamienia, np. trawertyn czy marmur. Dzięki czemu płyty granitowe coraz częściej zastępują te z marmuru i stanowią dekorację naszych domów.

Podsumowanie

Każdy naturalny kamień dekoracyjny będzie wyróżniał się innymi cechami. Zanim wybierzesz kamienie naturalne musisz je poznać. Wszelkie pytania, np. o dostępność wzorów, należy zgłaszać zanim zostanie złożone zamówienie. Dodatki z kamieni naturalnych powszechnie występują w hurtowni granitu czy ogólnej hurtowni kamienia. Sprawdź, co znajduje się w ofercie i wybierz dodatki dla siebie.