Blog

Z jakiego materiału są najlepsze parapety wewnętrzne?

lapi
29.10.2019 5 min
3/5 - (2 ocena)

Każda osoba, która wykańczała swoje mieszkanie lub dom stanęła przed tym dylematem. Z jakiego materiału będą najlepsze parapety wewnętrzne? Które wytrzymują najdłużej? Które parapety są odporne na uszkodzenia? Zdecydować się na parapety wewnętrzne drewniane, z płyt mdf, a może kamienne?

Parapet jest kluczowym elementem wykończenia wnęki okiennej. Kiedyś chowany za długimi firanami, dziś pełni funkcję dodatkowej przestrzeni dekoracyjnej. Wybierając parapety wewnętrzne powinniśmy kierować się przede wszystkim stosunkiem jakości do ceny. Jeżeli wiemy do czego ma służyć nam parapet, wiemy jaki mamy budżet, bez problemu wybierzemy idealny parapet wewnętrzny.

Parapety wewnętrzne drewniane

Parapety wewnętrzne drewniane wyglądają bardzo estetycznie. Wiąże się z nimi pewien problem. Muszą być odpowiednio zaimpregnowane, aby nie odkształciły się pod wpływem wilgotnego powietrza i wody.

Parapety mogą być wykonane z dowolnego gatunku drewna. Na rynku znajdziesz parapety z drewna sosnowego, dębowego, bukowego, ale także z gatunków egzotycznych.

Kupując parapet z drewna trzeba sprawdzić, czy był klejony warstwowo. Tylko taka metoda produkcji zapewnia bezproblemowe użytkowanie drewnianych parapetów przez wiele lat. Na rynku dostępne są parapety o dowolnej grubości i szerokości, robione na wymiar. Parapety mogą mieć proste lub zaokrąglone krawędzie.

Najlepsze parapety wewnętrzne z kamienia

Zdecydowanie bardzo trwałe rozwiązanie. Parapety z kamienia wycinane są na wymiar głównie z marmuru lub granitu. Na rynku dostępne są różne odcienie kamieni. Ich barwa uzależniona jest od miejsca wydobycia skały.

Najlepsze parapety wewnętrzne z kamienia mogą mieć powierzchnię szlifowaną lub polerowaną. W naszym sklepie zgodnie z twoimi preferencjami możemy wykonać parapet zaokrąglony tylko na górnej krawędzi lub na obydwu.

Kupując parapet wewnętrzny z kamienia naturalnego musimy mieć na uwadze, że są ciężkie. Dlatego tak ważne jest, aby montaż wykonywali doświadczeni pracownicy. Zamawiając parapet należy także zwrócić uwagę na to, jak odbędzie się jego transport.

Parapety z kamienia łatwo ulegają uszkodzeniom. Ich transport powinien odbywać się w odpowiednich warunkach. Zdecydowanie odradzamy transport parapetów z kamienia na własną rękę. Na całe szczęście kupując w naszym sklepie masz pewność, że twój parapet wewnętrzny dotrze do ciebie w całości. Parapety z naszego sklepu wysyłamy naszym transportem. Całkowicie za darmo!

sklep z parapetami - jakie parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne z aglomarmuru

Parapety wewnętrzne z marmuru syntetycznego to produkt dla wymagających osób. Idealne do każdego eleganckiego wnętrza. Do ich produkcji używa się marmuru i żywic poliestrowych. Odlewa się je w formach.

Parapety z aglomarmuru doskonale imitują marmurowe i granitowe. Ich największą zaletą jest to, że są o wiele lżejsze od parapetów kamiennych. Parapety z aglomarmuru można znaleźć w wielu różnych kolorach. Sprawdź naszą ofertę.

Ten rodzaj parapetu jest także o wiele bardziej odporny na uszkodzenia od parapetów drewnianych, czy granitowych.

Parapety wewnętrzne z konglomeratu

Wykonuje się je z kruszywa marmurowego, które spajane jest żywicą poliestrową. Najlepsze parapety wewnętrzne z konglomeratu posiadają praktycznie te same cechy, co parapety granitowe. W odróżnieniu od parapetów z granitu, cechuje je nieco mniejsza twardość.

Ponieważ do ich produkcji stosuje się marmur, parapety z konglomeratu cechują się charakterystycznymi, pięknymi smugami. Najlepszym dowodem na to, że to bardzo trwałe rozwiązanie jest to, że parapety z konglomeratu bardzo często znajdują się w zabytkach. Teraz już wiesz z czego zrobić parapet wewnętrzny.

Sprawdź ofertę:

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min