Blog

Z jakiego materiału są najlepsze parapety wewnętrzne?

lapi
29.10.2019 4 min
Oceń ten post

Każda osoba, która wykańczała swoje mieszkanie lub dom stanęła przed tym dylematem. Z jakiego materiału będą najlepsze parapety wewnętrzne? Które wytrzymują najdłużej? Które parapety są odporne na uszkodzenia? Zdecydować się na parapety wewnętrzne drewniane, z płyt mdf, a może kamienne?

Parapet jest kluczowym elementem wykończenia wnęki okiennej. Kiedyś chowany za długimi firanami, dziś pełni funkcję dodatkowej przestrzeni dekoracyjnej. Wybierając parapety wewnętrzne powinniśmy kierować się przede wszystkim stosunkiem jakości do ceny. Jeżeli wiemy do czego ma służyć nam parapet, wiemy jaki mamy budżet, bez problemu wybierzemy idealny parapet wewnętrzny.

Parapety wewnętrzne drewniane

Parapety wewnętrzne drewniane wyglądają bardzo estetycznie. Wiąże się z nimi pewien problem. Muszą być odpowiednio zaimpregnowane, aby nie odkształciły się pod wpływem wilgotnego powietrza i wody.

Parapety mogą być wykonane z dowolnego gatunku drewna. Na rynku znajdziesz parapety z drewna sosnowego, dębowego, bukowego, ale także z gatunków egzotycznych.

Kupując parapet z drewna trzeba sprawdzić, czy był klejony warstwowo. Tylko taka metoda produkcji zapewnia bezproblemowe użytkowanie drewnianych parapetów przez wiele lat. Na rynku dostępne są parapety o dowolnej grubości i szerokości, robione na wymiar. Parapety mogą mieć proste lub zaokrąglone krawędzie.

Najlepsze parapety wewnętrzne z kamienia

Zdecydowanie bardzo trwałe rozwiązanie. Parapety z kamienia wycinane są na wymiar głównie z marmuru lub granitu. Na rynku dostępne są różne odcienie kamieni. Ich barwa uzależniona jest od miejsca wydobycia skały.

Najlepsze parapety wewnętrzne z kamienia mogą mieć powierzchnię szlifowaną lub polerowaną. W naszym sklepie zgodnie z twoimi preferencjami możemy wykonać parapet zaokrąglony tylko na górnej krawędzi lub na obydwu.

Kupując parapet wewnętrzny z kamienia naturalnego musimy mieć na uwadze, że są ciężkie. Dlatego tak ważne jest, aby montaż wykonywali doświadczeni pracownicy. Zamawiając parapet należy także zwrócić uwagę na to, jak odbędzie się jego transport.

Parapety z kamienia łatwo ulegają uszkodzeniom. Ich transport powinien odbywać się w odpowiednich warunkach. Zdecydowanie odradzamy transport parapetów z kamienia na własną rękę. Na całe szczęście kupując w naszym sklepie masz pewność, że twój parapet wewnętrzny dotrze do ciebie w całości. Parapety z naszego sklepu wysyłamy naszym transportem. Całkowicie za darmo!

sklep z parapetami

Parapety wewnętrzne z aglomarmuru

Parapety wewnętrzne z marmuru syntetycznego to produkt dla wymagających osób. Idealne do każdego eleganckiego wnętrza. Do ich produkcji używa się marmuru i żywic poliestrowych. Odlewa się je w formach.

Parapety z aglomarmuru doskonale imitują marmurowe i granitowe. Ich największą zaletą jest to, że są o wiele lżejsze od parapetów kamiennych. Parapety z aglomarmuru można znaleźć w wielu różnych kolorach. Sprawdź naszą ofertę.

Ten rodzaj parapetu jest także o wiele bardziej odporny na uszkodzenia od parapetów drewnianych, czy granitowych.

Parapety wewnętrzne z konglomeratu

Wykonuje się je z kruszywa marmurowego, które spajane jest żywicą poliestrową. Najlepsze parapety wewnętrzne z konglomeratu posiadają praktycznie te same cechy, co parapety granitowe. W odróżnieniu od parapetów z granitu, cechuje je nieco mniejsza twardość.

Ponieważ do ich produkcji stosuje się marmur, parapety z konglomeratu cechują się charakterystycznymi, pięknymi smugami. Najlepszym dowodem na to, że to bardzo trwałe rozwiązanie jest to, że parapety z konglomeratu bardzo często znajdują się w zabytkach.

Sprawdź ofertę:

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Kamień naturalny występuje w naszych domach nie od dzisiaj Chętnie korzystamy z niego w różnych pomieszczeniach Decydujemy się na schody z kamienia, podłogi z kamienia, parapety kamienne czy granitowe zlewy i blaty Zanim zdecydujemy się na te popularne rozwiązania, warto sprawdzić sposoby...

Michał Brzozowski
21.10.2022 13 min

Jak wyczyścić parapet z kamienia?

Kamienny parapet to wspaniałe wykończenie wnęki okiennej Kamień naturalny idealnie sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Powierzchnię parapetu, niezależnie od jego usytuowania, często zdobią plamy i zabrudzenia Sprawdź, jak pielęgnować parapet kamienny i jak go porządnie...

Michał Brzozowski
20.10.2022 4 min

Czy można zamontować kamienny parapet nad grzejnikiem?

Parapet wewnętrzny z kamienia to doskonały wybór dla wielu osób Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, jak i w stylach klasycznych Są wytrzymałe, efektowne, mocne, solidne Niektórzy inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy kamienny parapet sprawdzi się nad grzejnikiem Latem...

Michał Brzozowski
05.10.2022 11 min