Blog

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min
5/5 - (2 ocena)

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna. Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany. Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane. Niekiedy stosowany jest również wewnętrzny parapet renowacyjny. Jak zatem wybrać parapet w klasycznie urządzonym wnętrzu, a jak w nowoczesnym?

Rodzaje parapetów do wnętrza domu — dekoracja okien

Wybór odpowiedniego parapetu to klucz, choć, przez wielu jest to niedoceniany element, w szczególności ze względu na stosunkowo małe rozmiary. Parapety są nieodzownym elementem każdego wnętrza, które dodają mu elegancji oraz jednocześnie są wspaniałą dekoracją każdego okna.

Jakie rodzaje parapetów wewnętrznych znajdziesz w naszej ofercie?

 • Parapety granitowe — parapety kamienne.
 • Parapety z konglomeratu marmurowego — parapety z aglomarmuru.
 • Parapety z konglomeratu kwarcowego.
 • Parapety z aglo cementu
 • Parapety z płyty wiórowej — parapety z drewna (parapety MDF).

Dodatkowo możemy wyróżnić:

 • parapety komorowe PCV (parapet wewnętrzny PCV) — parapety z tworzywa sztucznego,
 • parapety z kompozytu,
 • parapety ceramiczne.

Dobór parapetów — o czym pamiętać?

Estetyczne wrażenia to priorytet. Prócz tego warto zwrócić uwagę na to, jak został parapet wykonany — z jakiego materiału i o jakiej fakturze. Pamiętaj również, aby odpowiednio dopasować długość parapetu do muru i grzejnika, aby wykończenie wnętrz było zarówno praktyczne, jak i wyróżniające się kolorystycznie.

Oferta parapetów wysokiej jakości

W naszej ofercie znajdziesz parapety o szerokiej gamie kolorystycznej w różnych wzorach.

Jakie są funkcje parapetów?

Funkcję parapetów wewnętrznych możemy podzielić na 3 rodzaje:

 • funkcję estetyczną — różnego rodzaju kolory parapetów oraz materiały, z jakich zostały wykonane, mają na celu dopełnić oraz upiększyć aranżację wnętrza,
 • funkcję praktyczną — wybór parapetów to także decyzja, która zapewni dodatkowe miejsce na kolejne dekoracje oraz przedmioty, jak np. książki,
 • funkcję ochroną — izolacja termiczna to kluczowy czynnik, który zapobiega wydostawaniu się ciepła na zewnątrz budynku, prawidłowy montaż parapetu równo powinien zapewnić redukcję osadzania się wilgoci pod oknem, oraz prawidłowy przepływ ciepła do całości pomieszczenia.

To musisz wiedzieć o montażu parapetów

Przy montażu parapetów wewnętrznych należy pamiętać o precyzji usytuowania ich do muru. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będą spełniać wszystkie swoje funkcje. Choć montaż parapetów nie jest trudny, zawsze zalecamy, aby usługę powierzyć specjalistom.

Opinie o parapetach

Wielu Klientów podkreśla, jak ważnym elementem dekoracyjnym wnętrz stały się dla nich parapety. Podnoszą one funkcjonalność, dodatkową są proste w pielęgnacji oraz łatwe w konserwacji.

Parapety PCV — parapety komorowe

Parapety PCV to ciekawa, a zarazem ekonomiczna alternatywa do parapetów kamiennych, z konglomeratu oraz płyty MDF. Świetnie spełniają swoją funkcję we wnętrzach pomieszczeń ze względu na odporność na temperatury oraz wilgoć.

Parapety z płyty MDF — gdzie warto je umieścić?

Parapety MDF charakteryzuje różnorodność parapetów wewnętrznych pod względem liczby dostępnych kolorów. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie drewniane parapety, dodające ciepła oraz uroku wnętrzu.

Komentarze

Na razie nikt nie zostawił komentarza.


Napisz pierwszy komentarz o "Jakie parapety wewnętrzne do domu?".

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jak dbać o parapety? Poradnik czyszczenia i konserwacji

Nowoczesne parapety na wymiar bardzo często powstają z kamienia naturalnego lub spieków czy konglomeratów Nie brakuje też przystępniejszych cenowo rozwiązań, takich jak parapety z drewna lub płyt MDF Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, każdy z nich będzie wymagał...

Double Digital
25.07.2024 7 min

Praktyczne zastosowania parapetów w małych przestrzeniach

Przestrzenie, w których mieszkamy na co dzień, stają się coraz mniejsze Jest to podyktowane często stylem życia, jak i względami ekonomicznymi Choć małe mieszkania i domy wymagają kreatywnego podejścia do zagospodarowania przestrzeni, to jednak mogą być naprawdę komfortowe W tej...

Double Digital
25.07.2024 7 min

Nowoczesne parapety: jakie są najnowsze trendy?

W nowoczesnych wnętrzach każdy detal ma znaczenie, a parapety wewnętrzne i zewnętrzne stają się nie tylko praktycznym elementem, ale również istotnym akcentem dekoracyjnym Wybór odpowiednich materiałów może całkowicie zmienić charakter przestrzeni, dodając jej stylu i elegancji Coraz...

Double Digital
04.07.2024 7 min