Blog

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min
5/5 - (2 ocena)

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna. Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany. Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane. Niekiedy stosowany jest również wewnętrzny parapet renowacyjny. Jak zatem wybrać parapet w klasycznie urządzonym wnętrzu, a jak w nowoczesnym?

Rodzaje parapetów do wnętrza domu — dekoracja okien

Wybór odpowiedniego parapetu to klucz, choć, przez wielu jest to niedoceniany element, w szczególności ze względu na stosunkowo małe rozmiary. Parapety są nieodzownym elementem każdego wnętrza, które dodają mu elegancji oraz jednocześnie są wspaniałą dekoracją każdego okna.

Jakie rodzaje parapetów wewnętrznych znajdziesz w naszej ofercie?

 • Parapety granitowe — parapety kamienne.
 • Parapety z konglomeratu marmurowego — parapety z aglomarmuru.
 • Parapety z konglomeratu kwarcowego.
 • Parapety z aglo cementu
 • Parapety z płyty wiórowej — parapety z drewna (parapety MDF).

Dodatkowo możemy wyróżnić:

 • parapety komorowe PCV (parapet wewnętrzny PCV) — parapety z tworzywa sztucznego,
 • parapety z kompozytu,
 • parapety ceramiczne.

Dobór parapetów — o czym pamiętać?

Estetyczne wrażenia to priorytet. Prócz tego warto zwrócić uwagę na to, jak został parapet wykonany — z jakiego materiału i o jakiej fakturze. Pamiętaj również, aby odpowiednio dopasować długość parapetu do muru i grzejnika, aby wykończenie wnętrz było zarówno praktyczne, jak i wyróżniające się kolorystycznie.

Oferta parapetów wysokiej jakości

W naszej ofercie znajdziesz parapety o szerokiej gamie kolorystycznej w różnych wzorach.

Jakie są funkcje parapetów?

Funkcję parapetów wewnętrznych możemy podzielić na 3 rodzaje:

 • funkcję estetyczną — różnego rodzaju kolory parapetów oraz materiały, z jakich zostały wykonane, mają na celu dopełnić oraz upiększyć aranżację wnętrza,
 • funkcję praktyczną — wybór parapetów to także decyzja, która zapewni dodatkowe miejsce na kolejne dekoracje oraz przedmioty, jak np. książki,
 • funkcję ochroną — izolacja termiczna to kluczowy czynnik, który zapobiega wydostawaniu się ciepła na zewnątrz budynku, prawidłowy montaż parapetu równo powinien zapewnić redukcję osadzania się wilgoci pod oknem, oraz prawidłowy przepływ ciepła do całości pomieszczenia.

To musisz wiedzieć o montażu parapetów

Przy montażu parapetów wewnętrznych należy pamiętać o precyzji usytuowania ich do muru. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będą spełniać wszystkie swoje funkcje. Choć montaż parapetów nie jest trudny, zawsze zalecamy, aby usługę powierzyć specjalistom.

Opinie o parapetach

Wielu Klientów podkreśla, jak ważnym elementem dekoracyjnym wnętrz stały się dla nich parapety. Podnoszą one funkcjonalność, dodatkową są proste w pielęgnacji oraz łatwe w konserwacji.

Parapety PCV — parapety komorowe

Parapety PCV to ciekawa, a zarazem ekonomiczna alternatywa do parapetów kamiennych, z konglomeratu oraz płyty MDF. Świetnie spełniają swoją funkcję we wnętrzach pomieszczeń ze względu na odporność na temperatury oraz wilgoć.

Parapety z płyty MDF — gdzie warto je umieścić?

Parapety MDF charakteryzuje różnorodność parapetów wewnętrznych pod względem liczby dostępnych kolorów. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie drewniane parapety, dodające ciepła oraz uroku wnętrzu.

Komentarze

Na razie nikt nie zostawił komentarza.


Napisz pierwszy komentarz o "Jakie parapety wewnętrzne do domu?".

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min

Co to ciepły parapet?

Ciepłe parapety to termin, który może nie być powszechnie znany, ale pełni ważną rolę w budownictwie i projektowaniu wnętrz Chociaż nazwa może sugerować pewien rodzaj parapetu ogrzewającego, w rzeczywistości chodzi o coś zupełnie innego Konstrukcja taka ma za zadanie zapewnić...

Michał Brzozowski
21.08.2023 3 min