Blog

Jaki kamień na parapety wewnętrzne?

Michał Brzozowski
20.08.2023 5 min
Oceń ten post

Czy zdecydować się na parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, czy może na alternatywę — parapety wewnętrzne drewniane (parapety z drewna)? Jakby nie patrzeć, wewnętrzny parapet z kamienia jest bardzo wdzięcznym elementem wystroju wnętrz właśnie w kontekście elegancji i szyku, jakie oferuje. Jaki kamień na parapety wewnętrzne będzie najlepszym rozwiązaniem?

Różnorodność parapetów wewnętrznych z kamienia

W naszej ofercie znajdziesz:

  • parapety granitowe — parapety kamienne z granitu,
  • parapety z konglomeratu kwarcowego,
  • parapety z konglomeratu marmurowego (parapety z aglomarmuru),
  • parapety z aglo cementu,
  • parapety z płyty wiórowej — parapety z płyty MDF (parapety MDF),

Istnieje także więcej rodzajów, jak:

  • parapety z kompozytu,
  • parapety komorowe PCV (parapet wewnętrzny PCV),
  • parapety renowacyjne (parapet renowacyjny komorowy),
  • parapety ceramiczne,
  • itd.

Zapoznaj się z pełną ofertą parapetów wewnętrznych dostępnych w naszym sklepie! Do montażu parapetów wewnętrznych oferujemy również specjalny zestaw montażowy. Zobacz też opinie o parapetach od naszych Klientów!

Estetyczne parapety wysokiej jakości

Wybór odpowiedniego parapetu jest bardzo ważny zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Wysokiej jakości parapety wewnętrzne wykonane z kamienia dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru (oczywiście jest to również wspaniała dekoracja okien).

Szeroka oferta parapetów

Estetyczne wrażenia to klucz zarówno dla domowników, jak i gości. W naszej ofercie nie ma dwóch takich samych parapetów, dzięki czemu wybór parapetów jest ogromny. Znajdziesz u nas szeroki wybór parapetów ze względu na materiał, wzór oraz barwę, dopasujesz też długość parapetu do własnych preferencji.

Dobór parapetu — ozdoba pomieszczenia, jak zrobić to dobrze?

Parapet w klasycznie urządzonym wnętrzu będzie różnić się od aranżacji nowoczesnego pomieszczenia. Z tego też względu dobór parapetów nie powinien opierać się wyłącznie na kolorystyce. Musisz zwrócić szczególną uwagę na wielkość pomieszczenia, styl oraz rodzaj.

Dla przykładu — w nowoczesnych pomieszczeniach świetnie spiszą sie parapety wewnętrzne z gładkiego, polerowanego kamienia. Natomiast we wnętrzach w stylu klasycznym warto rozważyć parapety o bardziej naturalnej fakturze, np. szczotkowane.

Kolory parapetów są bardzo ważne, tak samo, jak ich wykończenie.

Parapety PCV – czy to dobra dekoracja okien do każdego wnętrza?

Parapety z tworzywa sztucznego to nowoczesna odpowiedź na dekorację wnętrz. Warto również zaznaczyć, że jest to ekonomiczna alternatywa dla parapetów wewnętrznych wykonanych z kamienia i konglomeratu.

Dzięki swym właściwościom z pewnością będą dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń, gdzie znajduje się więcej wilgoci, jak łazienki, kuchnie, czy pomieszczenia gospodarcze. Charakteryzują się również szybkim i niedrogim montażem.

O czym pamiętać podczas montażu parapetów oraz jakie są funkcje parapetów?

Bardzo ważna jest odpowiednia izolacja termiczna. Z tego też względu montaż parapetów wewnętrznych wymaga precyzji. Montaż parapetu równo zapewni idealny wygląd wnętrzu oraz ograniczy osadzanie się wilgoci przy oknie, oraz w prawidłowy sposób będzie przepuszczać ciepło z grzejnika do całego pomieszczenia.

Parapety z konglomeratu

Wykończenie wnętrz przy pomocy parapetów z konglomeratu to świetne rozwiązanie, ze względu na ogromną ilość wariantów kolorystycznych, trwałość oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Parapety z konglomeratu marmurowego i parapety z konglomeratu kwarcowego to bardzo dobra alternatywa dla parapetów kamiennych wykonanych np. z litego granitu.

Parapety z płyty MDF

Parapet wykonany z płyty MDF to kolejne ekonomiczne rozwiązanie, a zarazem ciekawa alternatywa w stosunku do parapetów z kamienia i konglomeratu. Są funkcjonalne, odporne na wilgoć oraz dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Komentarze

Na razie nikt nie zostawił komentarza.


Napisz pierwszy komentarz o "Jaki kamień na parapety wewnętrzne?".

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min