Blog

Wady i zalety parapetów z kamienia

lapi
18.02.2020 3 min
Oceń ten post

Pomimo, że parapety z takich materiałów jak marmur, granit, czy konglomerat lub aglomarmur mają swoje wady, to są bezkonkurencyjne w porównaniu na przykład z parapetami z drewna. W warunkach zmiennej temperatury oraz wilgotności produkty takie jak drewniane parapety mogą się rozszerzać oraz zwężać. To bardzo niepożądana cecha zwłaszcza w przypadku produktu, który zamontowany będzie w ramie okiennej.

Produkty drewniane wymagają także stałej konserwacji i nie mamy tu ma myśli po prostu regularnego bejcowania. Utrzymanie w nienagannym stanie np. marmurowego parapetu zajmuje tylko kilka chwil, a drewno musimy praktycznie co dwa lata odświeżać. Dodatkowo po kilku latach taki drewniany parapet i tak będzie wyglądał na wyeksploatowany. Ze względu na utrzymanie, konserwację oraz wytrzymałość, parapety z marmuru, czy granitu są o wiele lepszym wyborem niż parapety z drewna.

Jak już wspomnieliśmy, parapety z materiałów takich jak kamienie naturalne, mają także swoje wady. Większość z nich wiąże się jednak z jakimiś nietypowymi okolicznościami. Mówimy tu na przykład o sytuacji, gdy ktoś niechcący zarysuje parapet ostrym nożem. Normalnie przecież parapet nie pełni roli miejsca, w którym używamy noża. Dodatkowo takie samo niebezpieczeństwo dotyczy parapetu wykonanego z dowolnego innego materiału, czy to plastiku, czy drewna.

Świetna inwestycja

Parapety z marmuru, konglomeratu, czy aglomarmuru są z pewnością droższym rozwiązaniem od drewnianych odpowiedników, ale ich montaż to gwarancja wzrostu wartości domu lub mieszkania. Jeżeli myślisz o domu lub mieszkaniu jak o inwestycji i chcesz skorzystać z produktów podnoszących wartość nieruchomości, to zdecydowanie sięgaj po produkty z marmuru. Podczas sprzedaży domu w przyszłości marmurowe blaty, stoły lub parapety będą mocnym punktem sprzedażowym.

Parapety z kamienia mają jeszcze jedną wielką zaletę. Otrzymujesz je docięte dokładnie na wymiar. Cięcie przeprowadzane jest przez producenta na profesjonalnym sprzęcie, dzięki czemu masz gwarancję dokładności. W przypadku np. parapetów drewnianych, najczęściej cięcie na wymiar wykonują fachowcy na miejscu. A jeśli oglądasz popularny program Usterka, to wiesz, że z tym może być różnie. Montaż gotowych parapetów kamiennych to o wiele prostsze zadanie, z którym poradzi sobie większość instalatorów.

Jeżeli szukasz parapetów kamiennych, to koniecznie zajrzyj do naszej galerii kamienia. Jeśli znajdziesz swój materiał, przejdź do naszego prostego konfiguratora i zamów swój parapet na wymiar.

Sprawdź ofertę:

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Kamień naturalny występuje w naszych domach nie od dzisiaj Chętnie korzystamy z niego w różnych pomieszczeniach Decydujemy się na schody z kamienia, podłogi z kamienia, parapety kamienne czy granitowe zlewy i blaty Zanim zdecydujemy się na te popularne rozwiązania, warto sprawdzić sposoby...

Michał Brzozowski
21.10.2022 13 min

Jak wyczyścić parapet z kamienia?

Kamienny parapet to wspaniałe wykończenie wnęki okiennej Kamień naturalny idealnie sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Powierzchnię parapetu, niezależnie od jego usytuowania, często zdobią plamy i zabrudzenia Sprawdź, jak pielęgnować parapet kamienny i jak go porządnie...

Michał Brzozowski
20.10.2022 4 min

Czy można zamontować kamienny parapet nad grzejnikiem?

Parapet wewnętrzny z kamienia to doskonały wybór dla wielu osób Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, jak i w stylach klasycznych Są wytrzymałe, efektowne, mocne, solidne Niektórzy inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy kamienny parapet sprawdzi się nad grzejnikiem Latem...

Michał Brzozowski
05.10.2022 11 min