Blog

Wady i zalety parapetów z kamienia

lapi
18.02.2020 3 min
Spis treści
  1. Świetna inwestycja
Oceń ten post

Pomimo, że parapety z takich materiałów jak marmur, granit, czy konglomerat lub aglomarmur mają swoje wady, to są bezkonkurencyjne w porównaniu na przykład z parapetami z drewna. W warunkach zmiennej temperatury oraz wilgotności produkty takie jak drewniane parapety mogą się rozszerzać oraz zwężać. To bardzo niepożądana cecha zwłaszcza w przypadku produktu, który zamontowany będzie w ramie okiennej.

Produkty drewniane wymagają także stałej konserwacji i nie mamy tu ma myśli po prostu regularnego bejcowania. Utrzymanie w nienagannym stanie np. marmurowego parapetu zajmuje tylko kilka chwil, a drewno musimy praktycznie co dwa lata odświeżać. Dodatkowo po kilku latach taki drewniany parapet i tak będzie wyglądał na wyeksploatowany. Ze względu na utrzymanie, konserwację oraz wytrzymałość, parapety z marmuru, czy granitu są o wiele lepszym wyborem niż parapety z drewna.

Jak już wspomnieliśmy, parapety z materiałów takich jak kamienie naturalne, mają także swoje wady. Większość z nich wiąże się jednak z jakimiś nietypowymi okolicznościami. Mówimy tu na przykład o sytuacji, gdy ktoś niechcący zarysuje parapet ostrym nożem. Normalnie przecież parapet nie pełni roli miejsca, w którym używamy noża. Dodatkowo takie samo niebezpieczeństwo dotyczy parapetu wykonanego z dowolnego innego materiału, czy to plastiku, czy drewna.

Świetna inwestycja

Parapety z marmuru, konglomeratu, czy aglomarmuru są z pewnością droższym rozwiązaniem od drewnianych odpowiedników, ale ich montaż to gwarancja wzrostu wartości domu lub mieszkania. Jeżeli myślisz o domu lub mieszkaniu jak o inwestycji i chcesz skorzystać z produktów podnoszących wartość nieruchomości, to zdecydowanie sięgaj po produkty z marmuru. Podczas sprzedaży domu w przyszłości marmurowe blaty, stoły lub parapety będą mocnym punktem sprzedażowym.

Parapety z kamienia mają jeszcze jedną wielką zaletę. Otrzymujesz je docięte dokładnie na wymiar. Cięcie przeprowadzane jest przez producenta na profesjonalnym sprzęcie, dzięki czemu masz gwarancję dokładności. W przypadku np. parapetów drewnianych, najczęściej cięcie na wymiar wykonują fachowcy na miejscu. A jeśli oglądasz popularny program Usterka, to wiesz, że z tym może być różnie. Montaż gotowych parapetów kamiennych to o wiele prostsze zadanie, z którym poradzi sobie większość instalatorów.

Jeżeli szukasz parapetów kamiennych, to koniecznie zajrzyj do naszej galerii kamienia. Jeśli znajdziesz swój materiał, przejdź do naszego prostego konfiguratora i zamów swój parapet na wymiar.

Sprawdź ofertę:

Polecane wpisy na blogu:

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min