Blog

Wady i zalety parapetów z kamienia

lapi
18.02.2020 3 min
Oceń ten post

Pomimo, że parapety z takich materiałów jak marmur, granit, czy konglomerat lub aglomarmur mają swoje wady, to są bezkonkurencyjne w porównaniu na przykład z parapetami z drewna. W warunkach zmiennej temperatury oraz wilgotności produkty takie jak drewniane parapety mogą się rozszerzać oraz zwężać. To bardzo niepożądana cecha zwłaszcza w przypadku produktu, który zamontowany będzie w ramie okiennej.

Produkty drewniane wymagają także stałej konserwacji i nie mamy tu ma myśli po prostu regularnego bejcowania. Utrzymanie w nienagannym stanie np. marmurowego parapetu zajmuje tylko kilka chwil, a drewno musimy praktycznie co dwa lata odświeżać. Dodatkowo po kilku latach taki drewniany parapet i tak będzie wyglądał na wyeksploatowany. Ze względu na utrzymanie, konserwację oraz wytrzymałość, parapety z marmuru, czy granitu są o wiele lepszym wyborem niż parapety z drewna.

Jak już wspomnieliśmy, parapety z materiałów takich jak kamienie naturalne, mają także swoje wady. Większość z nich wiąże się jednak z jakimiś nietypowymi okolicznościami. Mówimy tu na przykład o sytuacji, gdy ktoś niechcący zarysuje parapet ostrym nożem. Normalnie przecież parapet nie pełni roli miejsca, w którym używamy noża. Dodatkowo takie samo niebezpieczeństwo dotyczy parapetu wykonanego z dowolnego innego materiału, czy to plastiku, czy drewna.

Świetna inwestycja

Parapety z marmuru, konglomeratu, czy aglomarmuru są z pewnością droższym rozwiązaniem od drewnianych odpowiedników, ale ich montaż to gwarancja wzrostu wartości domu lub mieszkania. Jeżeli myślisz o domu lub mieszkaniu jak o inwestycji i chcesz skorzystać z produktów podnoszących wartość nieruchomości, to zdecydowanie sięgaj po produkty z marmuru. Podczas sprzedaży domu w przyszłości marmurowe blaty, stoły lub parapety będą mocnym punktem sprzedażowym.

Parapety z kamienia mają jeszcze jedną wielką zaletę. Otrzymujesz je docięte dokładnie na wymiar. Cięcie przeprowadzane jest przez producenta na profesjonalnym sprzęcie, dzięki czemu masz gwarancję dokładności. W przypadku np. parapetów drewnianych, najczęściej cięcie na wymiar wykonują fachowcy na miejscu. A jeśli oglądasz popularny program Usterka, to wiesz, że z tym może być różnie. Montaż gotowych parapetów kamiennych to o wiele prostsze zadanie, z którym poradzi sobie większość instalatorów.

Jeżeli szukasz parapetów kamiennych, to koniecznie zajrzyj do naszej galerii kamienia. Jeśli znajdziesz swój materiał, przejdź do naszego prostego konfiguratora i zamów swój parapet na wymiar.

Sprawdź ofertę:

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jak dbać o schody kamienne?

Decyzja o zakupie kamiennych schodów w dłuższej perspektywie jest niezwykle opłacalną inwestycją Zapewniają nie tylko funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale stanowią też element kształtujący wystrój wnętrza lub ogrodu Schody z kamienia są wytrzymałe i mają duże walory estetyczne...

Michał Brzozowski
19.05.2023 6 min

Jak zamontować parapet zewnętrzny?

Parapet zewnętrzny nie tylko zapobiega przeciekaniu wody opadowej pod obramowanie, ale również stanowi estetyczne wykończenie budynku Na wymianę tego elementu decydujemy się przy okazji montowania nowych okien lub podczas ocieplania domu Montaż parapetów zewnętrznych jest dość prosty,...

Michał Brzozowski
19.05.2023 10 min

Jaki parapet zewnętrzny wybrać? Poradnik

Parapet zewnętrzny to jeden z niezbędnych elementów każdego budynku Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie wody z zewnątrz okna i ochrona ścian przed zabrudzeniem Obecnie rynek materiałów budowlanych oferuje ogromny wybór parapetów, co z jednej strony jest dużym ułatwieniem, ale z...

Michał Brzozowski
17.05.2023 7 min