Dziś omówimy największe korzyści jakie dają parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu. Sprawdź, dlaczego warto zastosować takie parapety we własnym domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym są parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu, zapraszamy do tego artykułu.

Korzyść 1 – Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu chronią przed wilgocią

W naszym klimacie nie brakuje deszczowych dni. Jesienią i zimą woda z opadów deszczu i śniegu próbuje dostać się do domu. Z kolei latem upały mogą sprawiać, że wnętrze domu będzie się mocno nagrzewać.

Nasze parapety z aglomarmuru czy konglomeratu doskonale powstrzymują wodę przed dostawaniem się do środka. Nie chłoną wody i doskonale ją odprowadzają.

Korzyść 2 – Parapety wzmacniają całą ramę okienną

W skrócie parapety z aglomarmuru czy konglomeratu doskonale zabezpieczają ramę okienną przed jakimikolwiek ruchami. Jeśli budynek zacząłby osiadać lub z jakiegoś powodu opadać. Wzmacnia konstrukcję ramy.

Naturalne kamienie wykorzystywane do produkcji parapetów z aglomarmuru oraz konglomeratu sprawiają, że parapety te są najbardziej wytrzymałym materiałem, jaki jest w stanie poradzić sobie z ciężarem ramy z oknem i konstrukcji nad oknem. Konglomerat marmurowy to nic innego jak połączenie kruszywa marmurowego i żywicy poliestrowej. Dzięki użyciu konglomeratu marmurowego uzyskujemy produkt wysokiej jakości w przestępnej cenie. Jeśli wybierzesz parapet o odpowiedniej grubości i wymiarze, możesz nawet wzmocnić konstrukcję ściany pod parapetem.

Korzyść 3 – Parapety są trwałe

Marmury są bardzo często wykorzystywanym materiałem do produkcji parapetów. Wynika to przede wszystkim właściwościom naturalnym marmuru. Marmur to materiał twardy, gęsty i odporny. Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu cieszą się tymi samymi cechami. Dodatkowo materiały te są odporne na upały i mrozy.

Korzyść 4 – Parapety są łatwe w utrzymaniu

Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu nie łapią z czasem plam, nie “trzymają” brudu i nie blakną. Bardzo łatwo się je czyści. Naturalnie nie powinno się ich czyścić ostrą chemią, ale już naturalne produkty jak ocet czy soda szybko pomogą usunąć ci dowolne zabrudzenie.

Korzyść 5 – Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu możesz zakupić w bardzo korzystnej cenie

Zastanawiasz się, ile kosztują parapety wewnętrzne z takiego materiału jak aglomarmur? Cena może Cię pozytywnie zaskoczyć. Wraz z rozwojem branży transportowej, sprowadzanie dobrej jakości materiałów stało się szybsze i prostsze. Zaawansowany park maszynowy pozwala efektywnie docinać kamienie naturalne na dowolne materiały. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować parapety w bardzo korzystnych cenach. Dodatkowo Lapis Gold wysyła wszystkie zamówione parapety za darmo.

Korzyść 6 – Parapety konglomeratu stanowią ozdobę na zewnątrz

Do wyboru masz wiele kolorów parapetów. Sprawdź naszą galerię kamienia. Kupując parapet z aglomarmuru oraz konglomeratu masz pewność, że twój parapet będzie unikalny. Do wyboru masz także inne kamienie naturalne, takie jak granit. Parapety z kamienia z pewnością wyróżnią Twój dom. Jeżeli szukasz pięknych parapetów, które przetrwają wiele lat, to doskonałym wyborem są parapety z granitu.

Korzyść 7 – Parapety z aglomarmuru wyglądają równie dobrze wewnątrz

Kamień naturalny oraz aglomarmur i konglomerat podkreślą charakter każdego wnętrza. Najbardziej naturalne odczucia dają parapety z konglomeratu. Sprawdź dlaczego warto postawić na kamienie naturalne podczas projektowania wnętrza.