Blog

Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu - korzyści

lapi
30.12.2019 4 min
Oceń ten post

Dziś omówimy największe korzyści jakie dają parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu. Sprawdź, dlaczego warto zastosować takie parapety we własnym domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym są parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu, zapraszamy do tego artykułu.

Korzyść 1 – Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu chronią przed wilgocią

W naszym klimacie nie brakuje deszczowych dni. Jesienią i zimą woda z opadów deszczu i śniegu próbuje dostać się do domu. Z kolei latem upały mogą sprawiać, że wnętrze domu będzie się mocno nagrzewać.

Nasze parapety z aglomarmuru czy konglomeratu doskonale powstrzymują wodę przed dostawaniem się do środka. Nie chłoną wody i doskonale ją odprowadzają.

Korzyść 2 – Parapety wzmacniają całą ramę okienną

W skrócie parapety z aglomarmuru czy konglomeratu doskonale zabezpieczają ramę okienną przed jakimikolwiek ruchami. Jeśli budynek zacząłby osiadać lub z jakiegoś powodu opadać. Wzmacnia konstrukcję ramy.

Naturalne kamienie wykorzystywane do produkcji parapetów z aglomarmuru oraz konglomeratu sprawiają, że parapety te są najbardziej wytrzymałym materiałem, jaki jest w stanie poradzić sobie z ciężarem ramy z oknem i konstrukcji nad oknem. Jeśli wybierzesz parapet o odpowiedniej grubości i wymiarze, możesz nawet wzmocnić konstrukcję ściany pod parapetem.

Korzyść 3 – Parapety są trwałe

Marmury są bardzo często wykorzystywanym materiałem do produkcji parapetów. Wynika to przede wszystkim właściwościom naturalnym marmuru. Marmur to materiał twardy, gęsty i odporny. Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu cieszą się tymi samymi cechami. Dodatkowo materiały te są odporne na upały i mrozy.

Korzyść 4 – Parapety są łatwe w utrzymaniu

Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu nie łapią z czasem plam, nie “trzymają” brudu i nie blakną. Bardzo łatwo się je czyści. Naturalnie nie powinno się ich czyścić ostrą chemią, ale już naturalne produkty jak ocet czy soda szybko pomogą usunąć ci dowolne zabrudzenie.

Korzyść 5 – Parapety z aglomarmuru oraz konglomeratu możesz zakupić w bardzo korzystnej cenie

Wraz z rozwojem branży transportowej, sprowadzanie dobrej jakości materiałów stało się szybsze i prostsze. Zaawansowany park maszynowy pozwala efektywnie docinać kamienie naturalne na dowolne materiały. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować parapety w bardzo korzystnych cenach. Dodatkowo Lapis Gold wysyła wszystkie zamówione parapety za darmo.

Korzyść 6 – Parapety konglomeratu stanowią ozdobę na zewnątrz

Do wyboru masz wiele kolorów parapetów. Sprawdź naszą galerię kamienia. Kupując parapet z aglomarmuru oraz konglomeratu masz pewność, że twój parapet będzie unikalny. Do wyboru masz także inne kamienie naturalne, takie jak granit. Parapety z kamienia z pewnością wyróżnią Twój dom.

Korzyść 7 – Parapety z aglomarmuru wyglądają równie dobrze wewnątrz

Kamień naturalny oraz aglomarmur i konglomerat podkreślą charakter każdego wnętrza. Najbardziej naturalne odczucia dają parapety z konglomeratu. Sprawdź dlaczego warto postawić na kamienie naturalne podczas projektowania wnętrza.

Polecane artykuły na blogu:

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jak dbać o schody kamienne?

Decyzja o zakupie kamiennych schodów w dłuższej perspektywie jest niezwykle opłacalną inwestycją Zapewniają nie tylko funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale stanowią też element kształtujący wystrój wnętrza lub ogrodu Schody z kamienia są wytrzymałe i mają duże walory estetyczne...

Michał Brzozowski
19.05.2023 6 min

Jak zamontować parapet zewnętrzny?

Parapet zewnętrzny nie tylko zapobiega przeciekaniu wody opadowej pod obramowanie, ale również stanowi estetyczne wykończenie budynku Na wymianę tego elementu decydujemy się przy okazji montowania nowych okien lub podczas ocieplania domu Montaż parapetów zewnętrznych jest dość prosty,...

Michał Brzozowski
19.05.2023 10 min

Jaki parapet zewnętrzny wybrać? Poradnik

Parapet zewnętrzny to jeden z niezbędnych elementów każdego budynku Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie wody z zewnątrz okna i ochrona ścian przed zabrudzeniem Obecnie rynek materiałów budowlanych oferuje ogromny wybór parapetów, co z jednej strony jest dużym ułatwieniem, ale z...

Michał Brzozowski
17.05.2023 7 min