Blog

Parapet z kamienia naturalnego - różne zastosowania

lapi
17.12.2019 3 min
Spis treści
  1. Półka
  2. Siedzisko
Oceń ten post

Kamienie naturalne, takie jak marmur i granit, były bardzo popularnymi materiałami budowlanymi przez wiele lat. W przeszłości wykorzystywane były jako podstawowy surowiec przy tworzeniu rzeźb, pomników, zdobień, ale także całych budynków. Dziś kamienie naturalne wykorzystuje się przede wszystkim jako blaty oraz płytki podłogowe. Świadomi projektanci oraz właściciele domów wykorzystują kamień naturalny także jako parapety okienne.

Parapety okienne są jednym z najbardziej pomijanych elementów przez projektantów wnętrz. Często traktowane są jako zbędna konieczność lub zupełnie jakby ich w ogóle nie było. Tymczasem przy użyciu właściwego materiału, mogą stanowić wyróżniający element wystroju wnętrza. Dodatkowo parapet z kamienia naturalnego z pewnością podniesie wartość twojej nieruchomości.

Wiele osób wydaje olbrzymie pieniądze na rolety lub zasłony, zupełnie pomijając możliwości, które dają im parapety. Oczywiście parapety z kamienia naturalnego. Te wykonane z tworzyw sztucznych nie są specjalnie ozdobne.

Półka

Parapet z kamienia naturalnego może być wykorzystany jako półka. Parapet z marmuru lub granitu doskonale sprawdzi się jako półka. Na takim parapecie możesz bez problemu postawić książki, zdjęcia, czy kwiaty. Gwarantuje, że bardziej eleganckiej półki nie stworzysz z żadnego innego materiału. Kamień naturalny zapewni ci przepiękną przestrzeń do ustawienia dowolnych elementów dekoracyjnych.

Siedzisko

W zależności od wielkości wnęki na okno oraz wystroju, w jaki utrzymane jest wnętrze pomieszczenia, montaż większego niż standardowo parapetu może być świetnym rozwiązaniem designerskim. Duży parapet z kamienia naturalnego może pełnić funkcję stylowego siedziska, w którym picie kawy będzie sprawiało wielką przyjemność. Naturalnie żaden kamień naturalny nie należy do wygodnych materiałów do siedzenia, ale stylowa poduszka rozwiązuje ten problem.

Lapis Gold to producent wyjątkowych parapetów z różnych kamieni naturalnych. Sprawdź naszą ofertę, a następnie przejdź do naszego sklepu internetowego, w którym stworzysz idealny parapet na wymiar. Pamiętaj także o tym, że parapety wysyłamy całkowicie za darmo w dowolne miejsce w Polsce! Takiej oferty nie można ominąć!

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min