Blog

Korzyści z zakupu parapetu z czarnego granitu

lapi
05.11.2019 4 min
Oceń ten post

Firmy deweloperskie, które specjalizują się w budownictwie mieszkaniowym i zamierzają wystawić domy lub mieszkania na sprzedaż, rzadko decydują się na montaż czarnych granitowych parapetów. Główna tendencja jest taka, aby przygotowywać wnętrza pod jak najszerszą grupę odbiorców. Dlatego najczęściej firmy wybierają bardziej neutralne kolory. Na przykład odcienie beżów lub brązów.

Pamiętaj, że wcale nie jesteś skazany na taką kolorystykę. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem wnętrz, jesteś deweloperem lub po prostu wykańczasz mieszkanie na własną rękę, msz do wyboru o wiele więcej rozwiązań.

Największy problem z każdym popularnym produktem jest taki, że w końcu staje się standardem. Dzieje się tak nawet z produktami luksusowymi, na przykład z marmurem. Niezależnie, czy rozglądamy się za parapetem do domu, czy też budynku komercyjnego, trendy zawsze będą się zmieniać. Marmur jest uznanym produktem i cieszy się sprawdzoną trwałością, ale czarny granit może być równie ciekawym rozwiązaniem.

Można zaryzykować opinię, że czarny jest neutralnym kolorem ponieważ współgra z każdym wystrojem. Zwłaszcza jeśli mówimy o parapecie w tym kolorze. Ponieważ jednak czarny jest silną barwą, ma potencjał stać się punktem skupiającym uwagę w pomieszczeniu.

Jeżeli podchodzisz do projektowania bardzo formalnie, czarny parapet może wydawać ci się krokiem za daleko. Wiele osób nie wyobraża sobie takiego parapetu, ponieważ nie lubią gdy jeden element wystroju wybija się ponad resztę. W przeszłości nie brakowało jednak architektów, którzy uważali, że mocny akcent dodaje czegoś specjalnego.

Jakie korzyści płyną z montażu parapetu z czarnego granitu?

• Eleganckie wykończenie okna

Żaluzje i rolety brudzą się i zużywają. Zasłony i firany brudzą się i zbierają kurz. Często trzeba je prać. A z czasem wychodzą z mody. O ile parapet z czarnego granitu nie zakrywa okna, stanowi jego eleganckie wykończenie. Jest trwały i ma lustrzaną powierzchnię. Każdemu pomieszczeniu nada eleganckiego wyglądu.

• Wyraźny akcent w każdym pomieszczeniu

Nawet najbardziej neutralne przestrzenie potrzebują plamy kolorystycznej. Nic nie tworzy takiej plamy lepiej niż parapet z czarnego granitu. Taki parapet sprawi, że każda, nawet najnudniejsza przestrzeń zyska blask.

• Doskonały wybór do współczesnego wystroju

Jednym ze stylów, który niezależnie od zmieniających się trendów, zawsze znajduje swoich zwolenników, jest monochromatyczność. Proste linie, czerń i biel. Idealnym dopełnieniem takich wnętrz będzie parapet z czarnego granitu.

sklep z parapetami

• Ukrywa plamy

Wykańczając wnętrze warto także pomyśleć o rozwiązaniach praktycznych. Parapet z czarnego granitu jest pięknym elementem, który może posłużyć jako półka lub regał. Granit to trwały materiał, dlatego spokojnie możesz postawić na nim książki, doniczki, kubki, czy kieliszki. Dodatkowo nie widać na nim plam. Czarny kolor doskonale maskuje wszystkie zabrudzenia, które powstały na przykład po postawieniu mokrego kieliszka.

Naturalnie zachęcamy do sprzątania i nie pozostawiania mokrych plam na parapetach. Chwilowy kontakt nie wyrządzi jednak wielkiej szkody.

• Odbija światło

Pomimo ciemnej powierzchni, parapet z czarnego granitu ma lśniącą powierzchnię, która odbija światło. Naturalnie jaśniejsze barwy pod tym względem sprawdzają się lepiej, ale jak na czarny materiał, granitowy parapet sprawdzi się bardzo dobrze.

Sprawdź naszą ofertę parapetów i stwórz parapet na wymiar w naszym sklepie.

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jak dbać o schody kamienne?

Decyzja o zakupie kamiennych schodów w dłuższej perspektywie jest niezwykle opłacalną inwestycją Zapewniają nie tylko funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale stanowią też element kształtujący wystrój wnętrza lub ogrodu Schody z kamienia są wytrzymałe i mają duże walory estetyczne...

Michał Brzozowski
19.05.2023 6 min

Jak zamontować parapet zewnętrzny?

Parapet zewnętrzny nie tylko zapobiega przeciekaniu wody opadowej pod obramowanie, ale również stanowi estetyczne wykończenie budynku Na wymianę tego elementu decydujemy się przy okazji montowania nowych okien lub podczas ocieplania domu Montaż parapetów zewnętrznych jest dość prosty,...

Michał Brzozowski
19.05.2023 10 min

Jaki parapet zewnętrzny wybrać? Poradnik

Parapet zewnętrzny to jeden z niezbędnych elementów każdego budynku Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie wody z zewnątrz okna i ochrona ścian przed zabrudzeniem Obecnie rynek materiałów budowlanych oferuje ogromny wybór parapetów, co z jednej strony jest dużym ułatwieniem, ale z...

Michał Brzozowski
17.05.2023 7 min