Blog

Korzyści z zakupu parapetu z czarnego granitu

lapi
05.11.2019 4 min
Oceń ten post

Firmy deweloperskie, które specjalizują się w budownictwie mieszkaniowym i zamierzają wystawić domy lub mieszkania na sprzedaż, rzadko decydują się na montaż czarnych granitowych parapetów. Główna tendencja jest taka, aby przygotowywać wnętrza pod jak najszerszą grupę odbiorców. Dlatego najczęściej firmy wybierają bardziej neutralne kolory. Na przykład odcienie beżów lub brązów.

Pamiętaj, że wcale nie jesteś skazany na taką kolorystykę. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem wnętrz, jesteś deweloperem lub po prostu wykańczasz mieszkanie na własną rękę, msz do wyboru o wiele więcej rozwiązań.

Największy problem z każdym popularnym produktem jest taki, że w końcu staje się standardem. Dzieje się tak nawet z produktami luksusowymi, na przykład z marmurem. Niezależnie, czy rozglądamy się za parapetem do domu, czy też budynku komercyjnego, trendy zawsze będą się zmieniać. Marmur jest uznanym produktem i cieszy się sprawdzoną trwałością, ale czarny granit może być równie ciekawym rozwiązaniem.

Można zaryzykować opinię, że czarny jest neutralnym kolorem ponieważ współgra z każdym wystrojem. Zwłaszcza jeśli mówimy o parapecie w tym kolorze. Ponieważ jednak czarny jest silną barwą, ma potencjał stać się punktem skupiającym uwagę w pomieszczeniu.

Jeżeli podchodzisz do projektowania bardzo formalnie, czarny parapet może wydawać ci się krokiem za daleko. Wiele osób nie wyobraża sobie takiego parapetu, ponieważ nie lubią gdy jeden element wystroju wybija się ponad resztę. W przeszłości nie brakowało jednak architektów, którzy uważali, że mocny akcent dodaje czegoś specjalnego.

Jakie korzyści płyną z montażu parapetu z czarnego granitu?

• Eleganckie wykończenie okna

Żaluzje i rolety brudzą się i zużywają. Zasłony i firany brudzą się i zbierają kurz. Często trzeba je prać. A z czasem wychodzą z mody. O ile parapet z czarnego granitu nie zakrywa okna, stanowi jego eleganckie wykończenie. Jest trwały i ma lustrzaną powierzchnię. Każdemu pomieszczeniu nada eleganckiego wyglądu.

• Wyraźny akcent w każdym pomieszczeniu

Nawet najbardziej neutralne przestrzenie potrzebują plamy kolorystycznej. Nic nie tworzy takiej plamy lepiej niż parapet z czarnego granitu. Taki parapet sprawi, że każda, nawet najnudniejsza przestrzeń zyska blask.

• Doskonały wybór do współczesnego wystroju

Jednym ze stylów, który niezależnie od zmieniających się trendów, zawsze znajduje swoich zwolenników, jest monochromatyczność. Proste linie, czerń i biel. Idealnym dopełnieniem takich wnętrz będzie parapet z czarnego granitu.

sklep z parapetami

• Ukrywa plamy

Wykańczając wnętrze warto także pomyśleć o rozwiązaniach praktycznych. Parapet z czarnego granitu jest pięknym elementem, który może posłużyć jako półka lub regał. Granit to trwały materiał, dlatego spokojnie możesz postawić na nim książki, doniczki, kubki, czy kieliszki. Dodatkowo nie widać na nim plam. Czarny kolor doskonale maskuje wszystkie zabrudzenia, które powstały na przykład po postawieniu mokrego kieliszka.

Naturalnie zachęcamy do sprzątania i nie pozostawiania mokrych plam na parapetach. Chwilowy kontakt nie wyrządzi jednak wielkiej szkody.

• Odbija światło

Pomimo ciemnej powierzchni, parapet z czarnego granitu ma lśniącą powierzchnię, która odbija światło. Naturalnie jaśniejsze barwy pod tym względem sprawdzają się lepiej, ale jak na czarny materiał, granitowy parapet sprawdzi się bardzo dobrze.

Sprawdź naszą ofertę parapetów i stwórz parapet na wymiar w naszym sklepie.

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Kamień naturalny występuje w naszych domach nie od dzisiaj Chętnie korzystamy z niego w różnych pomieszczeniach Decydujemy się na schody z kamienia, podłogi z kamienia, parapety kamienne czy granitowe zlewy i blaty Zanim zdecydujemy się na te popularne rozwiązania, warto sprawdzić sposoby...

Michał Brzozowski
21.10.2022 13 min

Jak wyczyścić parapet z kamienia?

Kamienny parapet to wspaniałe wykończenie wnęki okiennej Kamień naturalny idealnie sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Powierzchnię parapetu, niezależnie od jego usytuowania, często zdobią plamy i zabrudzenia Sprawdź, jak pielęgnować parapet kamienny i jak go porządnie...

Michał Brzozowski
20.10.2022 4 min

Czy można zamontować kamienny parapet nad grzejnikiem?

Parapet wewnętrzny z kamienia to doskonały wybór dla wielu osób Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, jak i w stylach klasycznych Są wytrzymałe, efektowne, mocne, solidne Niektórzy inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy kamienny parapet sprawdzi się nad grzejnikiem Latem...

Michał Brzozowski
05.10.2022 11 min