Blog

Dlaczego warto kupić nasze parapety z kamienia?

lapi
09.10.2019 4 min
5/5 - (1 ocena)

Lapis Gold to producent wysokiej jakości parapetów z kamienia. W ofercie posiadamy granity z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Indii, Brazylii, Ukrainy i Chin. Marmur sprowadzamy z Włoch i Hiszpanii. Dowiedz się, dlaczego warto kupić parapety z kamienia od Lapis Gold.

Technologia produkcji

Stosowany przez nas surowiec wydobywany jest w kopalniach – najczęściej odkrywkowych – kamienia naturalnego w postaci bloków ważących po kilkanaście ton. Bloki rozcina się na płyty o odpowiedniej grubości. W Polsce standardem budowlanym są grubości 2 i 3 cm.

Wycięte płyty poleruje się następnie na wysoki połysk na liniach polerskich. Wypolerowana płyta jest rozcinana na określone, zamówione przez klientów wymiary.

Wycięte elementy przekazuje się na maszyny polerskie do polerowania boków i załamywania i polerowania widocznych krawędzi, tzw. boczkarki. Następnie nasze parapety z kamienia są sprawdzane pod kątem jakości. Jeśli specyfika wykończenia wymaga użycia maszyn polerskich ręcznych, to na tym etapie są one wykańczane.

Gdy w końcu produkt jest gotowy, parapet pakujemy na samochód wyposażony w specjalny stelaż do transportu elementów kamiennych i dostarczamy go do klienta. Sprawdź naszą ofertę.

Przewaga naszego systemu produkcji nad konkurencją:

 1. Nowoczesny park maszynowy Donatoni i Montressor o bardzo dużych możliwościach obróbczych. Obydwie marki to najwyższa półka maszyn do obróbki kamienia. Tego typu rozwiązanie gwarantuje wysoką jakość produktów i co za tym idzie pełne zadowolenie klienta.
 2. Wdrożony system Lean Manufakturing zapewniający optymalną produkcję.
 3. Dysponujemy nowoczesną flotą aut dostawczych i dlatego zapewniamy pewny i szybki transport na terenie kraju gratis.
 4. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami materiałów z całego świata.
 5. Magazyn na 5000 m2 płyt gwarantuje naszym klientom duży wybór oraz wykonanie zlecenia na czas.

Lapis Gold obsługuje klientów z całej Europy. Możemy poszczycić się gronem ponad 15 tys. zadowolonych klientów indywidualnych. Współpracujemy jednak nie tylko z klientami indywidualnymi, ale także z firmami budowlanymi. Możemy pochwalić się między innymi wykonaniem elementów kamiennych do pałacu prezydenckiego z unikatowego włoskiego marmuru. Współpracujemy z siecią Hilton w zakresie dostaw elementów kamiennych do nowo powstałych hoteli.

W swoim portfolio mamy wyposażenie w elementy kamienne wielu hoteli, pałaców, dworków (w tym odnowienie dworku Adama Mickiewicza w Choryniu), centr handlowych i wielu innych budynków użyteczności publicznej. Współpracujemy z ponad 200 firmami z branży stolarki okiennej, budowlanymi, deweloperami, czy salonami sprzedaży na terenie całej Polski.

Parapety z kamienia to nie wszystko

Lapis Gold to nie tylko parapety z kamienia. Oferujemy wiele innych produktów z kamienia naturalnego. Wykonujemy między innymi:

 1. Okładziny schodów zewnętrznych i wewnętrznych
 2. Blaty kuchenne i łazienkowe
 3. Elementy obudowy kominków
 4. Płyty elewacyjne i posadzkowe
 5. Stoliki kamienne do wnętrz
 6. Kamienne umywalki łazienkowe

sklep z parapetami

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Z czego parapet na balkon?

Balkony są jednym z najbardziej eksponowanych elementów budynku Wystawione na działanie deszczu, wiatru, śniegu czy słońca, muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne Nie tylko podłoga czy balustrada, ale również parapet odgrywa ważną rolę w zabezpieczaniu balkonu Wybierając...

Michał Brzozowski
31.08.2023 4 min

Jakie parapety wewnętrzne do domu?

Różnorodność parapetów wewnętrznych jest ogromna Jak wiadomo, podczas aranżacji pomieszczeń głównym celem jest to, aby każdy detal był idealnie dopracowany Takimi elementami są z pewnością parapety wewnętrzne wykonane z kamienia, konglomeratu lub parapety wewnętrzne drewniane...

Michał Brzozowski
23.08.2023 4 min

Czym zabezpieczyć ciepły parapet?

System ciepłych parapetów nieprzerwanie zyskuje na popularności poprzez oszczędność oraz ograniczone straty ciepła, ze względu na swoje właściwości izolacyjne Połączenie ciepłego parapetu z murem to bardzo ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek, jak zrobić to dobrze Ciepły parapet ma na...

Michał Brzozowski
22.08.2023 4 min