Blog

Dlaczego warto kupić nasze parapety z kamienia?

lapi
09.10.2019 4 min
5/5 - (1 ocena)

Lapis Gold to producent wysokiej jakości parapetów z kamienia. W ofercie posiadamy granity z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Indii, Brazylii, Ukrainy i Chin. Marmur sprowadzamy z Włoch i Hiszpanii. Wyróżnia nas nie tylko darmowa dostawa produktów do domu klienta, ale także wiele innych ważnych elementów. Dowiedz się, dlaczego warto kupić parapety z kamienia od Lapis Gold.

Technologia produkcji

Stosowany przez nas surowiec wydobywany jest w kopalniach – najczęściej odkrywkowych – kamienia naturalnego w postaci bloków ważących po kilkanaście ton. Bloki rozcina się na płyty o odpowiedniej grubości. W Polsce standardem budowlanym są grubości 2 i 3 cm.

Wycięte płyty poleruje się następnie na wysoki połysk na liniach polerskich. Wypolerowana płyta jest rozcinana na określone, zamówione przez klientów wymiary.

Wycięte elementy przekazuje się na maszyny polerskie do polerowania boków i załamywania i polerowania widocznych krawędzi, tzw. boczkarki. Następnie nasze parapety z kamienia są sprawdzane pod kątem jakości. Jeśli specyfika wykończenia wymaga użycia maszyn polerskich ręcznych, to na tym etapie są one wykańczane.

Gdy w końcu produkt jest gotowy, parapet pakujemy na samochód wyposażony w specjalny stelaż do transportu elementów kamiennych i dostarczamy go do klienta. Sprawdź naszą ofertę.

sklep z parapetami

Przewaga naszego systemu produkcji nad konkurencją:

 1. Nowoczesny park maszynowy Donatoni i Montressor o bardzo dużych możliwościach obróbczych. Obydwie marki to najwyższa półka maszyn do obróbki kamienia. Tego typu rozwiązanie gwarantuje wysoką jakość produktów i co za tym idzie pełne zadowolenie klienta.
 2. Wdrożony system Lean Manufakturing zapewniający optymalną produkcję.
 3. Dysponujemy nowoczesną flotą aut dostawczych i dlatego zapewniamy pewny i szybki transport na terenie kraju gratis.
 4. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami materiałów z całego świata.
 5. Magazyn na 5000 m2 płyt gwarantuje naszym klientom duży wybór oraz wykonanie zlecenia na czas.

Lapis Gold obsługuje klientów z całej Europy. Możemy poszczycić się gronem ponad 15 tys. zadowolonych klientów indywidualnych. Współpracujemy jednak nie tylko z klientami indywidualnymi, ale także z firmami budowlanymi. Możemy pochwalić się między innymi wykonaniem elementów kamiennych do pałacu prezydenckiego z unikatowego włoskiego marmuru. Współpracujemy z siecią Hilton w zakresie dostaw elementów kamiennych do nowo powstałych hoteli.

W swoim portfolio mamy wyposażenie w elementy kamienne wielu hoteli, pałaców, dworków (w tym odnowienie dworku Adama Mickiewicza w Choryniu), centr handlowych i wielu innych budynków użyteczności publicznej. Współpracujemy z ponad 200 firmami z branży stolarki okiennej, budowlanymi, deweloperami, czy salonami sprzedaży na terenie całej Polski.

Parapety z kamienia to nie wszystko

Lapis Gold to nie tylko parapety z kamienia. Oferujemy wiele innych produktów z kamienia naturalnego. Wykonujemy między innymi:

 1. Okładziny schodów zewnętrznych i wewnętrznych
 2. Blaty kuchenne i łazienkowe
 3. Elementy obudowy kominków
 4. Płyty elewacyjne i posadzkowe
 5. Stoliki kamienne do wnętrz
 6. Kamienne umywalki łazienkowe

sklep z parapetami

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Kamień naturalny występuje w naszych domach nie od dzisiaj Chętnie korzystamy z niego w różnych pomieszczeniach Decydujemy się na schody z kamienia, podłogi z kamienia, parapety kamienne czy granitowe zlewy i blaty Zanim zdecydujemy się na te popularne rozwiązania, warto sprawdzić sposoby...

Michał Brzozowski
21.10.2022 13 min

Jak wyczyścić parapet z kamienia?

Kamienny parapet to wspaniałe wykończenie wnęki okiennej Kamień naturalny idealnie sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Powierzchnię parapetu, niezależnie od jego usytuowania, często zdobią plamy i zabrudzenia Sprawdź, jak pielęgnować parapet kamienny i jak go porządnie...

Michał Brzozowski
20.10.2022 4 min

Czy można zamontować kamienny parapet nad grzejnikiem?

Parapet wewnętrzny z kamienia to doskonały wybór dla wielu osób Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, jak i w stylach klasycznych Są wytrzymałe, efektowne, mocne, solidne Niektórzy inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy kamienny parapet sprawdzi się nad grzejnikiem Latem...

Michał Brzozowski
05.10.2022 11 min