Blog

Dlaczego warto kupić nasze parapety z kamienia?

lapi
09.10.2019 4 min
5/5 - (1 ocena)

Lapis Gold to producent wysokiej jakości parapetów z kamienia. W ofercie posiadamy granity z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Indii, Brazylii, Ukrainy i Chin. Marmur sprowadzamy z Włoch i Hiszpanii. Wyróżnia nas nie tylko darmowa dostawa produktów do domu klienta, ale także wiele innych ważnych elementów. Dowiedz się, dlaczego warto kupić parapety z kamienia od Lapis Gold.

Technologia produkcji

Stosowany przez nas surowiec wydobywany jest w kopalniach – najczęściej odkrywkowych – kamienia naturalnego w postaci bloków ważących po kilkanaście ton. Bloki rozcina się na płyty o odpowiedniej grubości. W Polsce standardem budowlanym są grubości 2 i 3 cm.

Wycięte płyty poleruje się następnie na wysoki połysk na liniach polerskich. Wypolerowana płyta jest rozcinana na określone, zamówione przez klientów wymiary.

Wycięte elementy przekazuje się na maszyny polerskie do polerowania boków i załamywania i polerowania widocznych krawędzi, tzw. boczkarki. Następnie nasze parapety z kamienia są sprawdzane pod kątem jakości. Jeśli specyfika wykończenia wymaga użycia maszyn polerskich ręcznych, to na tym etapie są one wykańczane.

Gdy w końcu produkt jest gotowy, parapet pakujemy na samochód wyposażony w specjalny stelaż do transportu elementów kamiennych i dostarczamy go do klienta. Sprawdź naszą ofertę.

sklep z parapetami

Przewaga naszego systemu produkcji nad konkurencją:

 1. Nowoczesny park maszynowy Donatoni i Montressor o bardzo dużych możliwościach obróbczych. Obydwie marki to najwyższa półka maszyn do obróbki kamienia. Tego typu rozwiązanie gwarantuje wysoką jakość produktów i co za tym idzie pełne zadowolenie klienta.
 2. Wdrożony system Lean Manufakturing zapewniający optymalną produkcję.
 3. Dysponujemy nowoczesną flotą aut dostawczych i dlatego zapewniamy pewny i szybki transport na terenie kraju gratis.
 4. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami materiałów z całego świata.
 5. Magazyn na 5000 m2 płyt gwarantuje naszym klientom duży wybór oraz wykonanie zlecenia na czas.

Lapis Gold obsługuje klientów z całej Europy. Możemy poszczycić się gronem ponad 15 tys. zadowolonych klientów indywidualnych. Współpracujemy jednak nie tylko z klientami indywidualnymi, ale także z firmami budowlanymi. Możemy pochwalić się między innymi wykonaniem elementów kamiennych do pałacu prezydenckiego z unikatowego włoskiego marmuru. Współpracujemy z siecią Hilton w zakresie dostaw elementów kamiennych do nowo powstałych hoteli.

W swoim portfolio mamy wyposażenie w elementy kamienne wielu hoteli, pałaców, dworków (w tym odnowienie dworku Adama Mickiewicza w Choryniu), centr handlowych i wielu innych budynków użyteczności publicznej. Współpracujemy z ponad 200 firmami z branży stolarki okiennej, budowlanymi, deweloperami, czy salonami sprzedaży na terenie całej Polski.

Parapety z kamienia to nie wszystko

Lapis Gold to nie tylko parapety z kamienia. Oferujemy wiele innych produktów z kamienia naturalnego. Wykonujemy między innymi:

 1. Okładziny schodów zewnętrznych i wewnętrznych
 2. Blaty kuchenne i łazienkowe
 3. Elementy obudowy kominków
 4. Płyty elewacyjne i posadzkowe
 5. Stoliki kamienne do wnętrz
 6. Kamienne umywalki łazienkowe

sklep z parapetami

Zobacz nasze marmury

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jak dbać o schody kamienne?

Decyzja o zakupie kamiennych schodów w dłuższej perspektywie jest niezwykle opłacalną inwestycją Zapewniają nie tylko funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale stanowią też element kształtujący wystrój wnętrza lub ogrodu Schody z kamienia są wytrzymałe i mają duże walory estetyczne...

Michał Brzozowski
19.05.2023 6 min

Jak zamontować parapet zewnętrzny?

Parapet zewnętrzny nie tylko zapobiega przeciekaniu wody opadowej pod obramowanie, ale również stanowi estetyczne wykończenie budynku Na wymianę tego elementu decydujemy się przy okazji montowania nowych okien lub podczas ocieplania domu Montaż parapetów zewnętrznych jest dość prosty,...

Michał Brzozowski
19.05.2023 10 min

Jaki parapet zewnętrzny wybrać? Poradnik

Parapet zewnętrzny to jeden z niezbędnych elementów każdego budynku Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie wody z zewnątrz okna i ochrona ścian przed zabrudzeniem Obecnie rynek materiałów budowlanych oferuje ogromny wybór parapetów, co z jednej strony jest dużym ułatwieniem, ale z...

Michał Brzozowski
17.05.2023 7 min